efines.pl

eFines.pl
Show Sidebar
| |

Zadbaj o zdrowie i środowisko – wybierz pożyczkę i przesiądź się na rower z całą rodziną!

Kobieta, mężczyzna i dziecko jadą na rowerach w parku

Chcesz zadbać o środowisko naturalne i jednocześnie zdrowie wszystkich domowników? W dzisiejszych czasach masz do wyboru wiele aktywności fizycznych, które można realizować na co dzień. Ciekawym wyborem jest rower, szczególnie ze względu na możliwość organizacji długich wypraw z całą rodziną. To nie tylko ciekawa forma aktywności wpływającej pozytywnie na zdrowie, ale także umacniającej więzy rodzinne. Dowiedz się, skąd wziąć pieniądze na rowery dla domowników i jak organizować wspólne wyjazdy rowerowe.

Dlaczego warto jeździć rowerem?

Jest wiele powodów, dla których warto postawić na ten środek transportu i rekreacji. Jeśli zależy Ci na tym, aby ograniczyć swój ślad węglowy i jednocześnie mieć możliwość ochrony środowiska naturalnego, koniecznie przesiądź się na rower z całą swoją rodziną. Wahasz się nad takim rozwiązaniem i chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto jeździć rowerem na co dzień? Oto kilka powodów:

  • brak emisji spalin,
  • poprawa kondycji fizycznej i samopoczucia,
  • możliwość szybszego przemieszczania się, szczególnie na terenie dużych aglomeracji miejskich,
  • praktycznie zerowe koszty użytkowania.

Co więcej, codzienne podróżowanie rowerem to szansa na swego rodzaju niezależność. Decydując się na taką formę przemieszczania się, np. do pracy, nie jesteś uzależniony od rozkładu komunikacji miejskiej i korków na drogach.

Rower jako środek transportu dla domowników – ile kosztuje?

Decydując się na zakup roweru dla siebie innych członków rodziny, masz dwie możliwości: kupić nowy rower w sklepie lub zdecydować się na używany model. Ta druga opcja pozwala na delikatne ograniczenie kosztów, gdyż cena pojedynczego roweru używanego w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym może wynieść zaledwie 1000-1500 złotych.
Kupując zupełnie nowy pojazd dwukołowy w sklepie, musisz liczyć się z wydatkiem jednostkowym co najmniej 1500 złotych. Ostateczna cena jest uzależniona od tego, jakiego producenta sprzętu wybierzesz, a także jakiej klasy rower kupisz dla siebie i bliskich. Rowery o profesjonalnym zacięciu mogą kosztować nawet ponad 10 tys. złotych.
Biorąc pod uwagę uśrednioną cenę roweru na poziomie 2000 złotych, można założyć, że inwestycja w taki środek lokomocji dla 4-osobowej rodziny będzie wiązać się z nadszarpnięciem domowego budżetu w kwocie 8000 złotych. To całkiem sporo i niestety nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na tak duży wydatek.
Jeśli brakuje Ci środków, ale za wszelką cenę chcesz jeździć na rowerach z całą rodziną, możesz zdecydować się na pożyczkę w efines. Oferty finansowania online umożliwiają zaciągniecie zobowiązania w kwocie do 150 tys. złotych. To wystarczający bufor kwotowy, który pozwoli Ci na pokrycie kosztów zakupu rowerów dla całej rodziny, a także niezbędnego wyposażenia, akcesoriów, odzieży i obuwia.

Wyprawy rowerowe dla całej rodziny – jak to zorganizować?

Organizacja wyjazdu rowerowego z całą rodziną to przedsięwzięcie, które musisz dobrze zaplanować na co najmniej kilka dni przed planowanym terminem wyjazdu. W trakcie planowania sprawdź: pogodę, długość i poziom skomplikowania trasy, a także stan techniczny rowerów. Często okazuje się, że używany sprzęt wymaga szybkiej (i często kosztownej) akcji serwisowej. W takiej sytuacji możesz udać się na stronę efines.pl i pozyskać dodatkowe środki po przedstawieniu propozycji finansowania przez eksperta na miejscu.
Pamiętaj też o tym, aby ustalić taką trasę przejazdu, która będzie dopasowana do możliwości każdego z domowników. Jeśli podróżujesz z dziećmi, raczej staraj się wybierać łagodniejsze drogi asfaltowe. Dzięki temu wspólna podróż będzie przyjemnością dla całej rodziny!