efines.pl

eFines.pl
Show Sidebar
|

Uwielbiasz oglądać gwiazdy, ale nie masz odpowiedniego sprzętu? Zdecyduj się na pożyczkę ratalną w efines.pl i kup profesjonalny teleskop!

teleskop na tle zachodzącego słońcaInteresujesz się astronomią? A może chcesz zacząć spędzać wieczory na obserwacji gwiazd? Do realizowania nowego hobby potrzebujesz profesjonalnego sprzętu. Teleskop to podstawowy sprzęt, który pozwala na obserwację gwiazd czy Układu Słonecznego. Niestety zakup teleskopu to często spory wydatek. Pomyśl o pożyczce ratalnej w efines.pl, a pokryjesz do 100% kosztów zakupu sprzętu związanego z astronomicznym hobby!

Jak wybrać idealny teleskop do obserwacji gwiazd? Krótki poradnik


Astronomia to naprawdę fascynująca dziedzina, która może przerodzić się w wieloletnie hobby. Obserwacja gwiazd, planet, słońca, a nawet mgławic często zajmuje wiele godzin w ciągu nocy. Nawet początkujący miłośnik tej dziedziny potrzebuje wysokiej klasy sprzętu do obserwacji. Urządzenia optyczne występują w różnych przedziałach cenowych oraz mogą różnić się precyzją przybliżanego obrazu.
Zanim zdecydujesz się na konkretny model teleskopu, weź pod uwagę kilka czynników:

  • rodzaj teleskopu – soczewkowy lub zwierciadlany,
  • średnica obiektywu,
  • poziom powiększenia teleskopu – im większy, tym mniejsze i bardziej oddalone obiekty będziesz w stanie dostrzec,
  • pole widzenia okularu.

Parametrem, na który zwracają uwagę początkujący hobbyści astronomii, jest cena teleskopu. W przypadku profesjonalnego sprzętu ten parametr ma drugorzędne znaczenie. W odniesieniu do domowego budżetu warto sprawdzić koszt zakupu poszczególnych modeli teleskopów. Dobry teleskop kupisz w kwocie nieco ponad 1000 złotych, choć na rynku występują również tańsze urządzenia.

 

Ile kosztuje teleskop i od czego zależy cena?

Zanim podejmiesz decyzję o realizowaniu się w nowej pasji, koniecznie przejrzyj ceny poszczególnych modeli teleskopów. Topowe urządzenia obserwacyjne kosztują więcej niż dobrej klasy samochód osobowy. W przypadku zastosowań domowych i hobbystycznych wystarczająca będzie optyka ze średniej półki cenowej. To dobry wybór na początek, jeśli jeszcze nie wiesz czy astronomia przerodzi się w Twoją prawdziwą pasję. Przyjmuje się, że teleskopy dla amatorów można kupić w cenie nawet od 500 do 1000 złotych. Nieco droższe modele o lepszym przybliżeniu do już wydatek powyżej kilku tysięcy złotych.

Skąd wziąć pieniądze na realizowanie pasji astronomicznej i zakup przyrządów do obserwacji?


Zacząłeś interesować się gwiazdami oraz kosmosem? Nie będziesz w stanie realizować nowych pasji bez podstawowego sprzętu obserwacyjnego. Ze względu na znaczne koszty zakupu optyki teleskopowej, warto wziąć pod uwagę możliwość zaciągnięcia pożyczki ratalnej. Wystarczy, że wejdziesz na efines.pl i złożysz wniosek do jednej w wybranych instytucji finansowych.
W ramach ofert ratalnych możesz otrzymać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. To wystarczy, aby kupić profesjonalny teleskop wraz z osprzętem oraz oprogramowaniem komputerowym do zapisywania wyników obserwacji.

Dlaczego warto wybrać pożyczkę ratalną na realizację hobby astronomicznego?


Jest mnóstwo powodów, dla których warto zdecydować się na pożyczki na raty. Jeśli chcesz kupić nowy teleskop, dodatkowy osprzęt do optyki oraz stabilny stojak, koniecznie postaw na pozabankową formę finansowania. Alternatywnie możesz sprawdzić oferty pożyczek krótkoterminowych – w tym przypadku licz się z krótszym okresem spłaty i znacznie niższą kwotą pożyczki.

Główne powody, dla których warto wziąć pożyczkę w efines.pl to:

  • długi okres kredytowania – do kilkudziesięciu miesięcy,
  • wysoka kwota pożyczki,
  • minimum formalności do załatwienia,
  • szybka wypłata środków – nawet w 15 minut od czasu podpisania umowy.

Nie odkładaj marzeń na później! Nawet jeśli nie masz zaoszczędzonych pieniędzy na swoje nowe hobby, możesz wybrać ofertę pożyczki ratalnej w efines.pl. Za otrzymane środki kupisz teleskop i potrzebny osprzęt – rozpoczniesz obserwację i rozwiniesz nową pasję!