efines.pl

eFines.pl
Show Sidebar
| |

Remont mieszkania z pożyczką ratalną – jaką kwotę można dostać?

 

Kobieta i mężczyzna remontują pokój

Przeprowadzenie kompleksowego remontu mieszkania to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli w grę wchodzi kapitalna przeróbka pomieszczeń oraz zmiana aranżacji o 180 stopni, musisz liczyć się ze sporymi kosztami. Na szczęście jest wiele opcji, aby pozyskać dodatkowe pieniądze na remont nieruchomości. Pożyczka ratalna to korzystne rozwiązanie, które pozwala mocno odciążyć domowy budżet i pokryć, chociażby część wydatków związanych z przeprowadzeniem remontu i zmiany wyposażenia mieszkania.

Koszt remontu mieszkania – jak oszacować koszty przedsięwzięcia przed zaciągnięciem pożyczki?

Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek działania związane z remontem mieszkania, koniecznie przeanalizuj dokładnie całkowite koszty. W przeciwnym razie może okazać się, że nie będziesz w stanie wykonać wszystkich prac ze względu na brak potrzebnych środków pieniężnych. W celu ustalenia potrzebnej kwoty do wykonania remontu mieszkania przygotuj kosztorys. Na tym etapie uwzględnij kilka elementów, które generują koszty:

 • zakup materiałów budowlanych,
 • wynagrodzenie ekipy remontowej,
 • wywóz gruzu.

Średnio można przyjąć, że całkowite wydatki związane z remontem niewielkiego mieszkania o powierzchni do 100 m2 to wydatek ok. 100 000 złotych. Czy to dużo? Tak naprawdę wszystko zależy od domowego budżetu. Jeśli po oszacowaniu wydatków wiesz, że nie poradzisz sobie z pokryciem 100% kosztów, możesz wspomóc się kredytem ratalnym, który uzyskasz przez aplikację efines.pl.

Finansowanie remontu mieszkania – czy pożyczka ratalna to dobry pomysł?

Stale rosnące koszty materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz roboczogodziny ekipy budowlanej powodują, że coraz więcej osób nie radzi sobie z pokryciem wydatków związanych z remontem swojej nieruchomości. To przekłada się na coraz większą popularność produktów finansowych, z których korzystają osoby potrzebujące dodatkowych pieniędzy na zakończenie zaplanowanego remontu mieszkania.

Jest kilka opcji, aby sfinansować zakup materiałów wykończeniowych oraz pokryć inne koszty remontowe.

 1. Pożyczka ratalna – to jeden z najpopularniejszych produktów pozabankowych, szczególnie jeśli w grę wchodzi pokrycie wydatków związanych z zakupem materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz wynagrodzenia ekipy remontowej. Wiele ciekawych ofert znajdziesz przez aplikację efines.pl, gdzie są dostępne wyłącznie zweryfikowane propozycje finansowania. Pożyczki ratalne są przyznawane przez pozabankowe instytucje, które mogą przyznać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych z minimum formalności z przyzwoicie długim okresem spłaty.
 2. Kredyt gotówkowy – to kolejny produkt, który można wziąć pod uwagę, jeśli w grę wchodzi pokrycie kosztów remontu mieszkania. Środki otrzymane w ramach takiego zobowiązania możesz przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, a więc na wszystko to, co związane z remontem nieruchomości.
 3. Pożyczka hipoteczna – to nieco radziej wykorzystywana forma wsparcia finansowego udzielanego przez banki komercyjne. Polega na podpisaniu umowy kredytowej, gdzie zabezpieczeniem spłaty jest obciążenie nieruchomości wpisem hipoteki do KW. Tutaj kwoty finansowania sięgają nawet do 90% wartości nieruchomości, aczkolwiek do ich uzyskania potrzebna jest też wysoka zdolność kredytowa.

Ogólnie rzecz biorąc, najkorzystniejszym rozwiązaniem są pożyczki ratalne, które umożliwiają pokrycie nawet większości kosztów remontowych i to z minimum formalności do załatwienia.

Pożyczki ratalne na remont mieszkania – jak złożyć wniosek i ile można dostać?

Najpopularniejsze oferty pożyczek ratalnych, w ramach których otrzymane środki można spożytkować na pokrycie kosztów remontu mieszkania, opiewają na kwoty od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Firmy pożyczkowe wymagają w tym przypadku od potencjalnych klientów spełnienia kilku warunków:

 • ukończone co najmniej 18 lat,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • brak negatywnych wpisów w BIK,
 • stabilne źródło dochodu,
 • zdolność kredytowa.

To podstawowe warunki do spełnienia, aby móc przystąpić do procesu wnioskowania o pożyczkę ratalną na remont mieszkania. Dodatkowo przydatny będzie aktualny dowód osobisty i własne konto bankowe. Instytucje pozabankowe raczej nie wymagają dostarczania zaświadczenia o dochodach na druku od pracodawcy, aczkolwiek mogą przeanalizować wyciągi bankowe w celu potwierdzenia wysokości uzyskiwanych dochodów gospodarstwa domowego.

Wnioskowanie o pożyczkę na raty w celu wyremontowania mieszkania wcale nie jest trudne, szczególnie jeśli korzystasz z aplikacji efines.pl. Wystarczy, że ustalisz swoje preferencje odnośnie do kwoty wsparcia finansowego, okresu spłaty i to wszystko. Po uzupełnieniu prostego wniosku pożyczkowego otrzymasz decyzję zwrotną nawet w 15 minut, a środki wpłyną na Twoje konto bankowe często w ten sam dzień po dopełnieniu formalności z pożyczkodawcą.