efines.pl

eFines.pl

Pożyczka na dowód

Branża finansowa stale się rozwija, a na rynku pojawiają się coraz ciekawsze formy finansowania dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Jako pożyczkobiorca możesz zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki na dowód przez internet.


Pożyczaj tak,
Jak Lubisz

Czy to dobra propozycja na pozyskanie dodatkowej gotówki od ręki, bez wychodzenia z domu? Zdecydowanie tak!

Kilka parametrów wyróżniających oferty pożyczek na dowód to:

 • minimum formalności do załatwienia,
 • ekspresowa wypłata środków na konto bankowe,
 • brak skomplikowanej weryfikacji pożyczkobiorcy,
 • jasno przedstawione koszty finansowania,
 • wiele ofert pożyczek na dowód dostępnych na rynku.

Warto jednak mieć na uwadze, że propozycje pożyczek na dowód mają pewne ograniczenia. Te dotyczą głównie maksymalnej kwoty finansowania oraz okresu spłaty. Decydując się na wnioskowanie o pożyczkę na dowód tożsamości przez internet, musisz liczyć się z tym, że otrzymasz maksymalnie kilka tysięcy złotych z okresem spłaty nieprzekraczającym kilku miesięcy. 

Pożyczki na dowód przez internet – na czym to polega?

Oferty pożyczek pozabankowych udzielane na dowód tożsamości to propozycje finansowania dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki z minimum formalności do załatwienia. Wnioskując o pożyczkę na dowód z efines możesz wszystko załatwić bez wychodzenia z domu – nawet w kilkanaście minut.

W tym przypadku pożyczkodawca nie oczekuje od klienta, że ten przedstawi komplet dokumentów dochodowych oraz całą historię swojego życia, zanim podpisze umowę pożyczki. Na etapie ubiegania się o finansowanie tego typu potrzebujesz tylko dokumentu tożsamości i opcjonalnie oświadczenia o dochodach.

Zasada jest prosta. Składasz wniosek pożyczkowy, np. przez aplikację efines.pl, czekasz na wydanie decyzji przez pożyczkodawcę (najczęściej w ciągu kilkunastu minut) i podpisujesz umowę pożyczki. Należne pieniądze zostaną przekazane na Twój rachunek bankowy jeszcze w ten sam dzień po podpisaniu dokumentów.

Internetowe pożyczki na dowód osobisty – jakie warunki trzeba spełnić?

Aby otrzymać pożyczkę przez internet na dowód osobisty, trzeba spełnić kilka wymogów formalnych stawianych przed pożyczkobiorcami. Mowa tu nie tylko o posiadaniu aktualnego dokumentu tożsamości, ale także kilku innych kwestiach, a mianowicie:

 • co najmniej 18 lat,
 • pozytywna historia kredytowa,
 • stabilne źródło dochodu,
 • polskie obywatelstwo,
 • stałe miejsce zamieszkania i zameldowania,
 • własne konto w banku i numer telefonu komórkowego,
 • pełna zdolność do czynności prawnych.

Po spełnieniu powyższych wymogów możesz rozpocząć procedurę ubiegania się pożyczkę na dowód przez internet. Jeśli pożyczkodawca nie będzie mieć uwag do Twojej sytuacji życiowej i finansowej, prawdopodobnie otrzymasz finansowanie nawet w ciągu kilkunastu minut od czasu złożenia wniosku. Pamiętaj jednak o tym, że oferty pożyczek na dowód są skierowane głównie do osób, które potrzebują wsparcia finansowego w dość skomplikowanej sytuacji.

Jakie dane trzeba podać do wniosku o pożyczkę na dowód?

Informacje, które trzeba przekazać firmie pożyczkowej udzielającej finansowania to przede wszystkim dane osobowe osoby ubiegającej się o finansowanie oraz informacje o sytuacji dochodowej gospodarstwa domowego. Jeśli chcesz, aby wniosek o przeszedł jak najszybciej i pozytywnie weryfikację, koniecznie podaj kompletne dane takie, jak:

 • imię, nazwisko i numer PESEL,
 • numer dowodu tożsamości wraz z serią,
 • adres zameldowania i zamieszkania,
 • liczba osób na utrzymaniu oraz w gospodarstwie domowym,
 • informacje o zobowiązaniach finansowych, które nie zostały jeszcze zamknięte,
 • wysokość miesięcznych zarobków.

Warto dodać, że do pożyczki na dowód wymagane są tylko oświadczenia o dochodach. Dzięki temu pracodawca ani członkowie rodziny nie dowiedzą się o zaciąganym zobowiązaniu pozabankowym. To świetnie rozwiązanie dla osób, które chcą pozyskać dodatkowe środki bez wiedzy innych osób żyjących w gospodarstwie domowym.

Najlepsze pożyczki na dowód online – jak wybrać idealną ofertę finansowania?

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę online na dowód osobisty, koniecznie weź pod uwagę kilka parametrów finansowania, które determinują opłacalność wyboru konkretnej oferty. Najciekawsze propozycje znajdziesz w aplikacji efines.pl, z której poziomu możesz jednocześnie aplikować o przyznanie pożyczki – nawet w kilkanaście minut.

Aby wybrać jak najkorzystniejszą formę finansowania, trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów odnoszących się do danej oferty, a mianowicie:

 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • oprocentowanie bazowe,
 • prowizja firmy pożyczkowej,
 • maksymalna dostępna kwota i okres spłaty,
 • całkowita kwota odsetek do spłaty.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrana propozycja pożyczki na dowód jest korzystna i warto podpisać umowę, skorzystaj z aplikacji efines.pl. Ekspert pożyczkowy będzie w stanie pomóc Ci w wyborze konkretnej oferty finansowania, która w 100% spełni Twoje oczekiwania i potrzeby.

Pożyczki na dowód a sposoby weryfikacji

Każdy pożyczkodawca ma indywidualnie ustalone sposoby weryfikacji potencjalnych klientów. Decydując się na złożenie wniosku o pożyczkę na dowód, najczęściej skutkuje to koniecznością potwierdzenia swojej tożsamości na jeden z trzech popularnych sposobów:

 1. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę (maksymalnie 1 zł),
 2. Weryfikacja tożsamości przez aplikację Kontomatik.
 3. Weryfikacja tożsamości przez aplikację Instantor.

Każda firma pożyczkowa indywidualnie ustala, w jaki sposób chce zweryfikować swojego klienta. Trzy wyżej wymienione opcje to bezpieczne formy weryfikacji, które umożliwiają szybkie rozpatrzenie złożonego wniosku o pożyczkę na dowód przez internet.

Pożyczka na dowód online w aplikacji efines.pl – krok po kroku

Chcesz ubiegać się o szybką pożyczkę na dowód tożsamości, ale obawiasz się o skomplikowaną procedurę pożyczkową? Niepotrzebnie! Z użyciem aplikacji efines.pl to naprawdę proste, bezstresowe i wygodne. Instrukcja krok po kroku jak złożyć wniosek o pożyczkę na dowód online przebiega następująco:

 1. Wybierasz preferowaną kwotę finansowania i okres spłaty.
 2. Weryfikujesz dostępne oferty pożyczek na dowód.
 3. Składasz wniosek pożyczkowy.
 4. Czekasz na weryfikację wniosku i wydanie decyzji przez pożyczkodawcę.
 5. Podpisujesz umowę i cieszysz się z dodatkowych środków na koncie bankowym.

Po dopełnieniu kilku formalności masz szansę otrzymać środki na konto bankowe nawet w ten sam dzień. Czas wypłaty pieniędzy jest uzależniony od sesji ELIXIR Twojego banku. Niemniej jednak najczęściej środki w ramach pożyczki na dowód tożsamości są przekazywane na konto klienta natychmiastowo.

Pozabankowe pożyczki na dowód – na jaki cel można przeznaczyć otrzymane pieniądze?

Środki otrzymane w ramach pożyczki pozabankowej na dowód tożsamości można wykorzystać w dowolnie wybrany sposób. To oznacza, że pieniądze przyznane pożyczkobiorcy można przeznaczyć na:

 • remont samochodu lub mieszkania,
 • zakup nowego wyposażenia RTV i AGD,
 • bieżące rachunki w gospodarstwie domowym,
 • spłatę innych zobowiązań finansowych,
 • wyjazd do SPA na weekend,
 • i wiele innych celów…

Tak naprawdę tylko od pożyczkobiorcy zależy to, na co zostaną przeznaczone wszystkie pieniądze w ramach pożyczki na dowód osobisty. Instytucje pozabankowe nie weryfikują tej kwestii.

Pożyczki na dokument tożsamości – na jakie warunki finansowania można liczyć?

Na etapie poszukiwania ofert na pożyczkę na dowód tożsamości możesz natknąć się na propozycje, w ramach których zyskasz możliwość pozyskania kwoty rzędu maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych z opcją spłaty w terminie do kilku miesięcy. Najczęściej pożyczki na dowód występują w formie chwilówek, co przekłada się na stosunkowo nieduże kwoty finansowania i krótki okres spłaty do 30 dni.

Zanim zdecydujesz się złożyć wniosek i podpisać umowę po przyznaniu pozytywnej oceny wiarygodności klienta, upewnij się, że proponowana oferta finansowania jest dla Ciebie korzystna.

Pożyczki na dowód – FAQ

Czy pożyczka na dowód jest dostępna z RRSO 0%?

Niektóre firmy pożyczkowe mogą proponować pożyczki na dowód tożsamości z RRSO 0%. Takie działania mają na celu przyciągnięcie uwagi nowych klientów – to właśnie do takich osób skierowane są takie propozycje finansowania. Podpisując umowę pożyczki na dowód z zerowym RRSO, oddasz pożyczkodawcy tyle, ile pożyczysz w dniu podpisania umowy – oczywiście przy założeniu, że spłacisz terminowo zobowiązanie.

Czy pożyczka na dowód jest udzielana bez dochodów?

Niestety nie. Aby otrzymać pożyczkę na dokument tożsamości, musisz wykazywać, chociażby minimalne i regularne źródło dochodu. To podstawa, aby pożyczkodawca zgodził się na przyznanie pożyczki przez internet wyłącznie na dokument tożsamości.

Jaki rodzaj umowy jest akceptowany do pożyczki na dowód?

Wnioskując o pożyczkę na dowód tożsamości, możesz osiągać dochody z tytułu: umowy o pracę, zlecenie, o dzieło, kontraktu lub jednoosobowej działalności gospodarczej. Pożyczkodawcy akceptują też świadczenia socjalne, rentę, emeryturę i alimenty jako regularne źródło dochodu.

Ile pożyczek na dowód można wziąć w tym samym czasie?

Oferty pożyczkodawców są skonstruowane najczęściej tak, aby pożyczkobiorca mógł zaciągnąć tylko jedno zobowiązanie w tym samym czasie. Jeśli jednak masz zdolność kredytową, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zaciągnąć kilka zobowiązań tego typu w innych instytucjach pozabankowych.

Czy do pożyczki na dowód konieczna jest weryfikacja rejestrów dłużników?

Każdy, kto zdecyduje się wnioskować o pożyczkę na dowód, musi liczyć się z tym, że pożyczkodawca dokładnie sprawdzi rejestry w Biurze Informacji Kredytowej oraz innych bazach dłużników. Dla firmy pożyczkowej to gwarancja, że klient zaciągający nowe zobowiązanie będzie wypłacalny.