efines.pl

eFines.pl
Show Sidebar
| |

Nagła awaria auta i brak pieniędzy – czy pożyczka przez internet to dobre rozwiązanie

 

Kobieta opiera się o maskę samochodu. Jest zima a auto ma otwartą pokrywę silnika

Codzienne podróżowanie samochodem osobowym to ogromna wygoda, ale niekiedy także problem. Praktycznie każdy kierowca choć raz w swojej karierze doświadczył nagłej usterki, która całkowicie unieruchomiła auto. Jeśli nie masz dodatkowego ubezpieczenia assistance, niestety musisz liczyć się z wysokimi kosztami transportu zepsutego pojazdu lawetą. Skąd wziąć pieniądze na pokrycie wydatków związanych z holowaniem i ewentualną naprawą uszkodzonego samochodu? Jest kilka sposobów, a jeden z nich to pożyczka online przez efines.pl.

Uszkodzenia i awarie pojazdu na drodze – co generuje największe koszty?

Tak naprawdę ciężko powiedzieć, co będzie generować największe wydatki związane z unieruchomieniem samochodu. Już samo holowanie auta przez lawetę bywa kosztowne. 

Jeśli zatrzymasz pojazd na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu, a do najbliższego zakładu mechaniki pojazdów jest co najmniej kilkadziesiąt kilometrów – wtedy za pomoc drogową zapłacisz nawet sporo ponad 1000 złotych. Doliczając do tego koszt straconego czasu, konieczność zorganizowania nowego transportu oraz remont uszkodzonego auta… wydatki mogą mocno nadwyrężyć domowy budżet.

Czynniki, które mogą generować wydatki to:

  • przebita opona lub uszkodzona felga,
  • uszkodzenie chłodnicy,
  • wyciek oleju,
  • usterka automatycznej skrzyni biegów,
  • brak paliwa (choć tutaj zapłacisz tylko za paliwo i dojazd pomocy drogowej),
  • pęknięty blok silnika,
  • i wiele innych…

Niemniej jednak każda usterka, która powoduje unieruchomienie pojazdu, jest sporym problemem finansowym. Jeśli przydarzy Ci się przykra sytuacja podczas jazdy i już wiesz, że musisz przygotować się na kilkutysięczne wydatki, koniecznie pomyśl o dodatkowej formie finansowania. W ten sposób zabezpieczysz swoje finanse i unikniesz problemów z nadwyrężeniem domowego budżetu.

Remont samochodu – ile może kosztować naprawa usterki?

Całkowite koszty naprawy uszkodzonego auta są uzależnione od tego, jaka jest skala zniszczeń i co było przyczyną jego unieruchomienia. Proste naprawy wymagające wymiany, np. przewodów chłodniczych lub hamulcowych to koszty na poziomie maksymalnie do kilkuset złotych.

Większe wydatki pojawiają się wtedy, kiedy trzeba wykonać remont silnika albo skrzyni biegów. Wtedy Twój domowy budżet może uszczuplić się nawet o kilkanaście tysięcy złotych, szczególnie w przypadku generalnego remontu jednostki napędowej. Doliczając do wydatków koszt holowania auta i zakupu nowych części, może okazać się, że nie będziesz w stanie poradzić sobie z pokryciem tak dużych kosztów.

Pożyczki przez internet – idealne na kłopoty z samochodem!

Jeśli Twoje auto uległo nagłej usterce i wiesz, że koszty naprawy będą niemałe, koniecznie pomyśl o dodatkowym źródle gotówki. Możesz wykorzystać kilka opcji dostępnych online:

W ramach pozabankowych form finansowania możesz otrzymać nawet kilkanaście tysięcy złotych bez zbędnych formalności. To wygodna forma finansowania, dzięki której pokryjesz nawet do 100% kosztów holowania i naprawy swojego samochodu. Co więcej, całą kwotę spłacisz wygodnie nawet w kilkudziesięciu miesięcznych ratach. Dzięki temu obciążenie Twojego domowego budżetu będzie niewielkie.

Zanim podejmiesz decyzję o podpisaniu umowy pożyczki online, koniecznie przeanalizuj podstawowe parametry finansowania. Określ, jakie będą całkowite koszty odsetkowe i dopiero na tej podstawie podpisz umowę przez internet z pożyczkodawcą.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie pozyskiwania dodatkowych pieniędzy na pokrycie kosztów remontu swojego samochodu, koniecznie skorzystaj z oferty efines.pl. W jednym miejscu znajdziesz wiele form finansowania pozabankowego, dzięki czemu szybko znajdziesz idealną propozycję pożyczki dopasowanej do swoich potrzeb.