efines.pl

eFines.pl
Show Sidebar
| |

Musisz opłacić mandat za szybką jazdę, a nie masz na to środków? Z pożyczką ratalną w efines.pl rozwiążesz ten problem

Kobieta w aucie czeka na  wypisanie mandatu
Stawki mandatów w Polsce uległy znacznym podwyżkom, co wywołuje spory niepokój wśród osób podróżujących na co dzień pojazdami po drogach publicznych. Zmiany, które zostały wprowadzone w życie, powodują, że nieuważni kierowcy popadają w kłopoty finansowe. Obecnie maksymalna wysokość mandatu za przewinienie drogowe to nawet 5000 złotych! Musisz spłacić mandat i nie wiesz co zrobić? Weź pożyczkę na raty w efines.pl!

Taryfikator mandatów na 2023 rok – ile obecnie kosztują wykroczenia drogowe?

Rząd zdecydował się na drastyczne zmiany, jeśli chodzi o wysokość mandatów za przewinienia drogowe. Do tej pory najwyższa kara wynosiła 500 złotych, natomiast obecnie do tej wartości rząd dodał jedno zero. Biorąc pod uwagę średnie zarobki w kraju, można stwierdzić, że coraz więcej osób będzie mieć problemy z terminowym uregulowaniem nałożonego mandatu. Poniżej przedstawiamy średnie stawki mandatów za przekroczenie prędkości na drodze:

  • do 10 km/h – 50 złotych,
  • do 30 km/h – 400 złotych,
  • do 50 km/h – 1000 lub 2000 złotych jako recydywa,
  • do 70 km/h 2000 lub 4000 złotych jako recydywa,
  • powyżej 70 km/h – 2500 lub 5000 złotych jako recydywa.

Jak widzisz, stawki mandatów są ogromne, szczególnie dla osób, które dopuszczą się przekroczenia przepisów w ciągu 2 lat od czasu otrzymania ostatniej kary.
Problematyczna będzie też sytuacja, kiedy sprawa wykroczenia drogowego zostanie skierowana do rozpatrzenia przez sąd. Wtedy organ publiczny może nałożyć na kierowcę grzywnę w wysokości do 30 tys. złotych. Takie kary dotyczą wyłącznie najpoważniejszych wykroczeń, które zagrażają życiu i zdrowiu osób uczestniczących w ruchu drogowym, np. jazda pod wpływem alkoholu, ucieczka z miejsca wypadku lub stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym.

 

Skąd wziąć pieniądze na mandaty? Polecamy sprawdzone sposoby!

Musisz opłacić mandat za przekroczenie prędkości lub inne zdarzenie drogowe? Jeśli brakuje Ci pieniędzy, możesz wykorzystać kilka możliwości:

  1. Weź pożyczkę ratalną w efines.pl – to prawdopodobnie najszybsza forma pozyskania dodatkowych środków na dowolnie wybrany cel, np. spłatę mandatu nałożonego przez funkcjonariusza policji. Alternatywnie możesz poprosić eksperta online o przedstawienie oferty chwilówki, która będzie opiewać na mniejszą kwotę i krótszy okres spłaty. Rodzaj finansowania dopasuj do swoich potrzeb i możliwości finansowych.
  2. Pożycz pieniądze od najbliższej rodziny lub przyjaciół – takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe, szczególnie jeśli mandat jest naprawdę wysoki.
  3. Wykorzystaj pieniądze odłożone na koncie oszczędnościowym – nikt nie lubi wydawać niepotrzebnie swoich zaoszczędzonych pieniędzy. Jeśli jednak otrzymasz wysoki mandat i nie masz pomysłu, jak go spłacić, możesz skorzystać z takiego rozwiązania.

Zależy Ci na tym, aby jak najszybciej uregulować zobowiązanie wobec Urzędu Skarbowego i spłacić nałożone mandaty? Zarejestruj się na efines.pl, a ekspert kredytowy pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Dzięki temu uregulujesz mandaty i zredukujesz ryzyko, że ZUS naliczy dodatkowe odsetki za opóźnienia w spłacie grzywien.

 

Jak uniknąć wysokich mandatów za wykroczenia drogowe?

Jest jeden prosty sposób, aby uniknąć wysokich mandatów za wykroczenia drogowe. Wystarczy, że będziesz jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego, ostrożnie i co najważniejsze – nie będziesz przekraczać prędkości ustalonych znakami drogowymi na jezdni.
Niestety nie ma innych metod, aby uniknąć wysokiego mandatu za wykroczenia drogowe. Funkcjonariusz policji jest zobowiązany do tego, aby nałożyć na kierującego odpowiednią karę finansową za popełnione wykroczenia, zgodnie z taryfikatorem obowiązującym od początku 2023. roku.