efines.pl

eFines.pl

Kredyty i pożyczki online na raty

Szukasz jak najlepszej propozycji pożyczki lub kredytu na raty przez internet? Poszukiwania konkretnych ofert finansowania na własną rękę nigdy nie dają gwarancji, że znajdziesz najkorzystniejszą formę finansowania dopasowaną do swoich potrzeb i preferencji. Jak zatem wybrać najlepszą propozycję kredytu lub pożyczki online na raty? To proste! Wystarczy, że skorzystasz z aplikacji efines.pl i wsparcia wykwalifikowanego eksperta kredytowego. W dzisiejszych czasach kredyty i pożyczki online na raty cieszą się stale rosnącą popularnością wśród konsumentów w różnym wieku. Na takie formy finansowania decydują się nie tylko osoby młode, ale także te starsze – w trudnej sytuacji finansowej.


Pożyczaj tak,
Jak Lubisz

Internetowe kredyty i pożyczki ratalne – co warto o nich wiedzieć?

Banki komercyjne i firmy pozabankowe coraz częściej proponują atrakcyjne formy wsparcia finansowego w postaci kredytów i pożyczek online na raty. Dlaczego warto korzystać z takich form finansowania? To przede wszystkim możliwość pozyskania dodatkowej gotówki na dowolnie wybrany cel i to z minimum formalności do załatwienia.

Jakie są główne wyróżniki ofert kredytów i pożyczek na raty online? Oto kilka najważniejszych:

 • ogromna różnorodność ofert,
 • spore kwoty finansowania – nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych,
 • dogodny okres spłaty, który nie obciąża domowego budżetu,
 • proste procedury związane z udzieleniem finansowania.

Warto też pamiętać, że każda oferta finansowania tego typu jest inna. To oznacza, że przed podpisaniem umowy kredytu lub pożyczki na raty online warto dokładnie przeanalizować warunki proponowane przez daną instytucję. To jedyny skuteczny sposób, aby podpisać jak najkorzystniejszą umowę i cieszyć się z dodatkowych środków na koncie bez ryzyka popadnięcia w spiralę zadłużenia.

Jak wziąć kredyt lub pożyczkę online na raty? Krok po kroku

Zaciągnięcie nowego zobowiązania w banku lub w firmie pożyczkowej wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Musisz tylko mieć dobry plan działania i wiedzieć, jakie oferty finansowania wybierać, aby spłacać jak najniższą miesięczną ratę bez wysokich odsetek.

Procedura ubiegania się o pożyczki i kredyty online na raty jest wyjątkowo przyjemna, o ile korzystasz z funkcjonalnej aplikacji efines.pl. Tylko kilka kroków dzieli Cię od pozyskania dodatkowej gotówki w ramach kredytu i pożyczki ratalnej przez internet.

 1. Ustal preferowaną kwotę kredytu/pożyczki i okres spłaty.
 2. Przejrzyj dostępne oferty finansowania.
 3. Przygotuj dokumenty aplikacyjne i uzupełnij prosty wniosek kredytowy.
 4. Poczekaj na decyzję o przyznaniu finansowania lub odrzuceniu złożonego wniosku.
 5. Podpisz umowę przez internet, bez potrzeby wychodzenia z domu.
 6. Ciesz się z dodatkowej gotówki na swoim koncie bankowym – nawet w 24 godziny od czasu podpisania umowy.

Jak widzisz, procedura ubiegania się o kredyt lub pożyczkę online na raty nie jest wyjątkowo skomplikowana. Wystarczy, że poświęcisz kilka chwil na weryfikację dostępnych ofert, przygotujesz niezbędne dokumenty aplikacyjne i co najważniejsze – skorzystasz z funkcjonalności aplikacji efines.pl, gdzie znajdziesz wiele ciekawych ofert pożyczek i kredytów ratalnych w jednym miejscu.

Kto może wziąć kredyt i pożyczkę online na raty? Sprawdź!

Kredyty oraz pożyczki pozabankowe online w formie ratalnej są dostępne dla osób, które spełniają podstawowe wymogi instytucji finansowych w kraju. Jakie są kluczowe wymogi, które umożliwiają rozpoczęcie procesu ubiegania się o wsparcie finansowe? Kilka z nich to:

 • ukończone co najmniej 18 lat,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • obywatelstwo polskie,
 • stałe miejsce zamieszkania,
 • aktualny adres e-mail,
 • własne konto bankowe.

Oczywiście to niejedyne wymogi, które trzeba spełnić, aby w ogóle móc ubiegać się o kredyt w banku lub pożyczkę ratalną przez internet. Kluczowym wyznacznikiem wiarygodności kredytobiorcy będzie historia kredytowa. 

Jeśli jest pozytywna – nie masz się czego obawiać. Problemy pojawiają się wtedy, kiedy w Twoich rejestrach BIK znajdują się negatywne wpisy. Wtedy oferty finansowania online w formie ratalnej mogą ograniczyć się tylko do kilku propozycji od firm pozabankowych.

Bardzo ważne jest też to, aby utrzymywać swoją zdolność finansową na jak najwyższym poziomie. To realnie zwiększa szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej i podpisanie umowy z wybranym kredytodawcą.

Zdolność kredytowa a kwota kredytu i pożyczki online na raty

W trakcie ubiegania się o kredyt albo pożyczkę pozabankową na raty przez internet musisz zadbać o swoje finanse. Postaraj się ograniczyć zobowiązania gospodarstwa domowego oraz zmaksymalizować dochody. Dzięki temu w oczach kredytodawców będziesz wiarygodniejszym klientem, któremu warto udzielić wsparcia finansowego.

W jaki sposób poprawić swoją sytuację materialną i pozyskać większą kwotę pożyczki i kredytu na raty online? Oto kilka sposobów:

 • spłać chwilówki i pożyczki, które są jeszcze aktywne,
 • ogranicz wydatki gospodarstwa domowego na zbędne przyjemności,
 • postaraj się o podwyżkę w pracy lub znajdź dodatkowy etat, który zostanie zaakceptowany jako wiarygodne źródło dochodu.

To najskuteczniejsze sposoby, które pomogą Ci utrzymać zdolność kredytową na wysokim poziomie. Pamiętaj, że instytucja finansowa może ograniczyć wysokość udzielonego zobowiązania, jeśli Twoja zdolność kredytowa będzie niższa niż wymagana do kredytu i pożyczki ratalnej online.

Ile kosztuje kredyt a ile pożyczka ratalna przez internet? To warto wiedzieć!

Oszacowanie całkowitych kosztów kredytu i pożyczki ratalnej online to kluczowa kwestia, które determinuje opłacalność podpisania umowy z kredytodawcą. Im niższe całkowite koszty finansowania, tym atrakcyjniejsza propozycja. Jak zatem ocenić czy proponowane warunki są godne uwagi? Oto kilka parametrów, które trzeba dokładnie przeanalizować:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – to wskaźnik określający wszystkie koszty kredytu z uwzględnieniem: oprocentowania, prowizji instytucji finansowej oraz opłat związanych z uruchomieniem kredytu i pożyczki ratalnej online.
 • Oprocentowanie – to wskaźnik, który jest uzależniony najczęściej od stawek stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej oraz Ustawodawców w Polsce.
 • Dostępna kwota finansowania – im wyższa kwota kredytu i pożyczki, tym wyższe odsetki zapłacisz za udzielenie wsparcia ratalnego. Warto dodać, że całkowita kwota finansowania jest uzależniona od indywidualnej oferty przedstawionej przez bank lub pożyczkodawcę, a także od zdolności kredytowej potencjalnego klienta.
 • Okres spłaty – im dłuższy okres spłaty kredytu lub pożyczki ratalnej online wybierzesz dla siebie, tym wyższe będą odsetki należne do zapłaty. Bardzo ważne jest to, aby znaleźć równowagę pomiędzy czasem spłaty zobowiązania a wysokością odsetek.
 • Koszty ubezpieczeń – w przypadku niektórych ofert kredytów i pożyczek na raty przez internet mogą być wymagane polisy ubezpieczenia, np. na życie lub w razie utraty pracy przez kredytobiorcę. Średnie koszty ubezpieczenia mogą oscylować w granicy do 100-200 złotych.

Jak widzisz, na całkowite koszty kredytu i pożyczki ratalnej online wpływa mnóstwo czynników. Zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję wsparcia finansowego, koniecznie przeanalizuj wszystkie wyżej wymienione parametry. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać ze wsparcia eksperta poprzez aplikację efines.pl – to naprawdę wygodne!

Jak wybrać najlepszą propozycję kredytu i pożyczki online na raty? Poradnik dla konsumentów

Wybór jak najlepszej oferty finansowania dopasowanej to podstawa, aby nie popaść w przyszłości w problemy i spiralę zadłużenia. Zanim podpiszesz umowę z pożyczko- lub kredytodawcą, koniecznie weź pod uwagę kilka czynników.

 1. Opinie innych osób na temat firmy pożyczkowej/banku – to rzetelne źródło informacji, dzięki któremu podejmiesz właściwą decyzję jeszcze na etapie składania wniosku o przyznanie pożyczki lub kredytu ratalnego online.
 2. Doradztwo eksperta kredytowego efines.pl – drugi krok ułatwiający podjęcie decyzji i wybór oferty pożyczki lub kredytu ratalnego przez internet to rozmowa z ekspertem finansowym. Przez aplikację efines.pl możesz załatwić praktycznie wszystkie formalności kredytowo-pożyczkowe i otrzymać pełne wsparcie na etapie poszukiwania najlepszych ofert.

Warto też sprawdzić porównanie poszczególnych propozycji finansowania – to skuteczny sposób na ocenę opłacalności złożenia wniosku i podpisania umowy z wybranym pożyczko- i kredytodawcą.

Kredyty i pożyczki ratalne online a weryfikacja baz – jak wygląda weryfikacja klienta?

Banki komercyjne oraz instytucje pozabankowe zawsze dokładnie weryfikują potencjalnych klientów – nie tylko pod kątem finansów, ale także ogólnej wiarygodności. Na jakie metody weryfikacji trzeba się przygotować w trakcie składania wniosku o pożyczkę lub kredyt ratalny online? Podstawą jest potwierdzenie tożsamości, a to odbywa się na kilka sposobów:

 • aplikacja Instantor,
 • aplikacja Kontomatik,
 • przelew weryfikacyjny z konta bankowego wnioskodawcy.

Pozostałe metody weryfikacji pozostają już po stronie instytucji, która udziela finansowania. Przed wydaniem decyzji o przyznaniu kredytu lub pożyczki ratalnej online wnioskodawca musi liczyć się z tym, że pożyczkodawcy i kredytodawcy dokładnie sprawdzą historię kredytową oraz rejestry dłużników działające na terenie kraju.

Jeśli złożone dokumenty, historia i zdolność kredytowa oraz podane dane osobowe nie będą budzić żadnych wątpliwości, prawdopodobnie bez problemu otrzymasz kredyt i pożyczkę na raty przez internet – nawet na wysoką kwotę.

Pożyczki i kredyty na raty online – FAQ

Na jaki cel można przeznaczyć pieniądze z pożyczki i kredytu ratalnego online?

Środki otrzymane w ramach takiej formy finansowania możesz spożytkować na dowolnie wybrany cel.

Czy do wnioskowania o pożyczkę i kredyt ratalny online potrzebne są zaświadczenia o dochodach?

Jeśli kwota finansowania opiewa na wyższe kwoty, zaświadczenie o zarobkach na druku pracodawcy będzie niezbędne. Wnioskując o kwotę do kilku tysięcy złotych, prawdopodobnie wystarczające będzie oświadczenie o dochodach sporządzone samodzielnie przez pożyczkobiorcę.