efines.pl

eFines.pl

Kredyt na dowód online

Coraz więcej osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej szuka idealnego rozwiązania, aby pozyskać dodatkowe pieniądze. Jednym ze sposobów jest kredyt na dowód online, który można pozyskać poprzez aplikację efines. Jak to zrobić? W praktyce jest to bardzo proste. Musisz tylko przejść kilka kroków: 1. Wybierz kwotę kredytu i preferowany okres spłaty. 2. Przejrzyj dostępne oferty finansowania. 3. Wybierz najkorzystniejszą propozycję i złóż wniosek kredytowy. Po zakończeniu procesu weryfikacji bank lub firma pożyczkowa wyśle informację zwrotną o przyznaniu lub odrzuceniu prośby o udzielenie finansowania. W praktyce kredyty na dowód online są udzielane na podobnych zasadach jak chwilówki. To oznacza, że są przyznawane najczęściej przez firmy pozabankowe z ograniczeniem procedur do minimum. Dzięki temu dodatkowe pieniądze w ramach kredytu na dowód online można pozyskać ekspresowo, bez zbędnych formalności i stresu. Warto dodać, że na rynku pojawiają się oferty kredytów bankowych na dowód online, ale trzeba mieć na uwadze, że i w tym przypadku zdolność kredytowa zostanie dokładnie zweryfikowana.


Pożyczaj tak,
Jak Lubisz

Kredyt na dowód – co to takiego?

Mianem kredytu na dowód nazywamy ofertę finansowania, która jest przyznawana z minimum formalności. Dla osób znajdujących się w skomplikowanej sytuacji życiowej lub z nagłą potrzebą pozyskania dodatkowych środków jest to doskonała opcja. Czym więc wyróżnia się kredyt na dowód online? Oto kilka istotnych cech:

 • minimum formalności do załatwienia,
 • szybka decyzja kredytowa – nawet w 15 minut,
 • wypłata środków na konto bankowe nawet w ten sam dzień,
 • wymagane wyłącznie potwierdzenie tożsamości klienta, np. dowodem tożsamości lub przez aplikację Instantor czy Kontomatik,
 • stosunkowo niska kwota finansowania – najczęściej do kilku tysięcy złotych,
 • krótki okres spłaty.

To tylko kilka kluczowych parametrów, które charakteryzują taką formę finansowania. Kredyty na dowód przez internet dostępne przez aplikację efines.pl to wygoda, bezpieczeństwo i zero stresu na etapie ubiegania się o dodatkową gotówkę.

Dowód osobisty a kredyt online – czy to wystarczy do pozyskania dodatkowych środków?

Internetowe kredyty na dowód są dostępne dla każdego, kto ma aktualny dokument tożsamości, polskie obywatelstwo i stałe miejsce zamieszkania. To podstawowe warunki, które są wymagane przez pożyczkodawców w Polsce. Warto dodać, że instytucje finansowe nie przeprowadzają w tym przypadku szczegółowej procedury weryfikacji wniosku oraz wiarygodności potencjalnego klienta.

Niemniej jednak z automatu sprawdzane są rejestry BIK i inne bazy dłużników. Dzięki temu przed udzieleniem kredytu na dowód online instytucja może ocenić ryzyko braku spłaty zaciągniętego zobowiązania. Co więcej, dochody potencjalnego klienta są weryfikowane poprzez analizę wyciągów z konta bankowego.

Takie działania powodują, że w praktyce udzielenie kredytu na dowód online nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. To prawdopodobnie największy atut takiej oferty finansowania. Warto jednak dodać, że wyżej wymienione elementy to nie jedyne warunki wymagane do spełnienia. Aby otrzymać kredyt na dowód online, trzeba też wykazywać odpowiednio wysoką zdolność kredytową, mieć własne konto bankowe oraz podpisać oświadczenie o dochodach.

Kredyt online na dowód – jak wygląda oświadczenie o dochodach?

Decydując się na kredyt na dowód przez internet, każdy kredytobiorca będzie zobowiązany do tego, aby złożyć wraz z uzupełnionym wnioskiem oświadczenie o dochodach. Co to za dokument? Otóż jest to pismo, w którym klient ubiegający się o kredyt wskazuje na wysokość swoich miesięcznych dochodów ze wszystkich źródeł.

Na podstawie takiego oświadczenia instytucja finansowa weryfikuje orientacyjną zdolność kredytową. W tym przypadku nie są wymagane zaświadczenia o dochodach na drukach od pracodawców. To oznacza, że zakład pracy nie dowie się o zaciągnięciu kredytu na dowód online.

Bez oświadczenia o dochodach przyznanie kredytu na dowód online jest praktycznie niemożliwe. Instytucje finansowe zawsze muszą w jakikolwiek sposób zweryfikować czy potencjalny klient będzie w stanie regularnie spłacać zaciągnięte zobowiązanie.

Kredyty na dowód przez internet – kto może ubiegać się o finansowanie?

Z oferty kredytu na dowód przez internet może skorzystać praktycznie każdy, kto potrzebuje dodatkowych środków na dowolnie wybrany cel. Instytucje finansowe nie weryfikują tego, jak kredytobiorcy spożytkują otrzymane pieniądze – liczy się tylko to, aby terminowo spłacać swoje zobowiązanie.

Warunki udzielenia kredytu na dowód przez internet to:

 • ukończone co najmniej 18 lat,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • dobra historia kredytowa,
 • odpowiednio wysoka zdolność finansowa – wymagane tylko oświadczenie o dochodach bez podpisu pracodawcy.

Warto dodać, że w trakcie przyznawania kredytu na dowód online często wymagana jest weryfikacja tożsamości poprzez przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę. Alternatywnie można wykorzystać aplikację Kontomatik lub Instantor.

Jeśli chcesz zredukować stres i formalności związane z ubieganiem się o kredyt na dowód online, koniecznie skorzystaj z funkcjonalnej aplikacji efines.pl. To dobry sposób, aby szybko złożyć wniosek kredytowy i otrzymać wsparcie eksperta na każdym etapie ubiegania się o dodatkowe pieniądze.

Jak sprawdzić koszty kredytu na dowód przez internet? Najważniejsze informacje

Całkowite koszty związane z zaciągnięciem kredytu online na dowód tożsamości można poznać już na etapie weryfikacji oferty proponowanej przez instytucję finansową. Aby rzetelnie określić wysokość odsetek oraz całkowitą kwotę do spłaty, trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów:

 • RRSO,
 • oprocentowanie,
 • okres spłaty (im dłuższy, tym większe koszty),
 • kwotę kredytu,
 • prowizję,
 • koszty ubezpieczeń.

Jeśli nie masz doświadczenia w kwestii kredytów online na dowód, możesz skorzystać ze wsparcia eksperta przez aplikację efines.pl. Dzięki temu szybko poznasz najlepsze oferty finansowania, które będą perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb. Dowiesz się też, jakie są całkowite koszty kredytowe oraz w jaki sposób można je realnie obniżyć.

Kredyty na dowód online – jakie są alternatywne opcje finansowania?

Osoby, które nie chcą zaciągać kredytu online na dokument tożsamości, mogą zdecydować się na alternatywne formy pozyskiwania dodatkowych środków. Kilka możliwości to: pożyczka pozabankowa, standardowy kredyt gotówkowy oraz karta kredytowa. Z minimum formalności najłatwiej dostać pożyczkę pozabankową, która może opiewać na kwotę rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Z alternatywnych opcji finansowania dla kredytu na dowód online warto skorzystać wtedy, kiedy sytuacja wymaga ekspresowego pozyskania dodatkowych środków. Oferty chwilówek bez weryfikacji lub na oświadczenie to dobra opcja, aby w ciągu kilkunastu minut zdobyć dodatkowe pieniądze na dowolnie wybrany cel.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt na dowód online?

Przed złożeniem wniosku kredytowego i podpisaniem umowy kredytu na dowód online warto wziąć pod uwagę przede wszystkim całkowite koszty finansowania, dostępną kwotę kredytu oraz okres spłaty. Inne czynniki, które determinują opłacalność wyboru konkretnej oferty to:

 • wymagane ubezpieczenia,
 • czas wypłaty środków i weryfikacji wniosku,
 • sposób analizy wiarygodności kredytobiorcy.

Jeśli chcesz wybrać jak najkorzystniejszą ofertę kredytu na dowód przez internet, koniecznie skorzystaj z aplikacji efines.pl. To rozsądny wybór, szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia w finansach. Z pomocą aplikacji procedura ubiegania się o pieniądze jest o wiele łatwiejsza, a kredytobiorca może liczyć na wsparcie merytoryczne doświadczonego eksperta kredytowego.

Kredyt na dowód online – FAQ

Czy kredyt na dowód online jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo kredytu na dowód online zależy od instytucji finansowej i środków, jakie firma podejmuje w celu ochrony danych klientów. Ważne jest, aby korzystać z ofert sprawdzonych instytucji finansowych i upewnić się, że strona internetowa, na której składany jest wniosek, ma odpowiednie zabezpieczenia, takie jak szyfrowanie SSL. Wnioskując przez aplikację efines.pl nie musisz obawiać się o swoje dane osobowe – tutaj są w pełni bezpieczne.

Jakie są konsekwencje nieterminowej spłaty kredytu na dowód online?

Brak terminowej spłaty zobowiązania w postaci kredytu online na dowód może skutkować wszczęciem postępowania windykacyjnego, a finalnie nawet skończyć się egzekucją komorniczą. Innym skutkiem nieterminowej spłaty długu jest pojawienie się negatywnych wpisów w rejestrach BIK.

Czy potrzebuję dobrej historii kredytowej, aby otrzymać kredyt na dowód online?

Pozytywna historia kredytowa to podstawa, aby otrzymać kredyt na dowód przez internet. W większości instytucji finansowych bazy dłużników są dokładnie weryfikowane w celu ustalenia wiarygodności osoby, która ubiega się o dodatkową gotówkę. Warto dodać, że w razie występowania negatywnych wpisów w BIK wciąż można otrzymać kredyt online na dowód, ale niestety na nieco mniej korzystnych warunkach, np. z wyższym oprocentowaniem.

Jak długo trwa proces oceny wniosku o kredyt na dowód online?

Składając wniosek o kredyt online na dowód przez aplikację efines.pl weryfikacja nie trwa dłużej niż 24 godziny. Informacja o przyznaniu finansowania lub odrzuceniu wniosku jest najczęściej wysyłana znacznie szybciej – w ciągu kilkunastu minut od czasu złożenia niezbędnych dokumentów i wniosku kredytowego.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o kredyt na dowód online?

Podstawowym dokumentem wymaganym na etapie wnioskowania o kredyt online jest dowód tożsamości. Dodatkowo konieczne jest także dołączenie oświadczenia o dochodach lub wyciągu z konta bankowego, aby instytucja finansowa mogła zweryfikować wiarygodność dochodów i informacji przekazanych we wniosku kredytowym.

Jaka jest kwota kredytu online na dowód?

Nie da się jednoznacznie określić tego, jaka będzie całkowita dostępna kwota kredytu na dowód przez internet. Każda oferta jest inna, natomiast można przyjąć, że w tym przypadku kredytobiorca może liczyć nawet na kilkanaście tysięcy złotych z uproszczoną procedurą kredytową.