efines.pl

eFines.pl

Kredyt na 90 tysięcy złotych

Pozyskanie dodatkowej gotówki w kwocie 90 tysięcy złotych lub większej bywa problematyczne. Dotyczy to szczególnie osób, które mają problemy z negatywnymi wpisami w historii kredytowej w BIK oraz brakiem płynności finansowej gospodarstwa domowego. Kredyt na 90 tysięcy złotych podlega Ustawie o kredycie konsumenckim. Jest najczęściej udzielany kredytobiorcom, którzy spełniają podstawowe wymogi instytucji finansowych. Aby móc ubiegać się o kredyt na 90 tysięcy złotych wystarczy mieć ukończone co najmniej 18 lat, pełną zdolność do czynności prawnych oraz polskie obywatelstwo. Oczywiście niezbędna będzie też odpowiednio wysoka zdolność kredytowa i brak wpisów w rejestrach dłużników. Jeśli interesują Cię atrakcyjne oferty finansowania w ramach kredytu na 90 tysięcy złotych, koniecznie sprawdź propozycje dostępne w aplikacji efines.pl. To dobry sposób, aby wybrać ciekawe oferty finansowania i pozyskać dodatkową gotówkę na dowolnie wybrany cel.


Pożyczaj tak,
Jak Lubisz

Kredyty na 90 tysięcy złotych – w jakiej formie są udzielane?

Pożyczki pozabankowe rzadko opiewają na tak wysokie kwoty. Jeśli chcesz otrzymać kredyt na 90 tysięcy złotych, musisz wybrać jedną z ofert przedstawianych przez banki komercyjne. W Polsce propozycje kredytów na kwotę 90 tysięcy złotych lub większą to głównie takie produkty bankowe, jak:

 1. Kredyt gotówkowy – udzielany maksymalnie do kwoty 255 550 złotych. Aby otrzymać takie wsparcie finansowe trzeba mieć wysoką zdolność kredytową, pozytywną historię w BIK oraz prawidłowo uzupełnić wniosek kredytowy. Decyzja o przyznaniu kredytu gotówkowego na 90 tysięcy złotych może zostać wydana nawet w ten sam dzień po złożeniu wniosku. Warto dodać, że w tym przypadku banki często wymagają dostarczenia dodatkowych dokumentów dochodowych potencjalnego kredytobiorcy.
 2. Kredyt konsolidacyjny – w ramach kredytu konsolidacyjnego można otrzymać nawet ponad 90 tysięcy złotych na połączenie aktualnych zobowiązań finansowych w jedno większe, ale z mniejszą miesięczną ratą. Jeśli masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową, możesz ubiegać się o dodatkową gotówkę na dowolnie wybrany cel. Konsolidacja a kredyt na 90 tysięcy złotych może być jednym produktem, aczkolwiek potrzebne są do tego dość wysokie dochody gospodarstwa domowego.
 3. Pożyczka hipoteczna – w ramach pożyczki hipotecznej można otrzymać dodatkowe pieniądze na cele związane z remontem lub wyposażeniem nieruchomości, a także na inny, dowolnie wybrany cel. Taki kredyt na 90 tysięcy złotych wymaga zabezpieczenia hipotecznego na nieruchomości. To umożliwia uzyskanie atrakcyjniejszych parametrów kredytowych, co przełoży się na obniżenie kosztów odsetkowych.
 4. Kredyt samochodowy – kredytem na 90 tysięcy złotych możemy też nazwać produkt bankowy stworzony na potrzeby finansowania zakupu samochodu. W tym przypadku kredyt jest celowy, a otrzymane pieniądze można spożytkować wyłącznie na zakup pojazdu oraz wyposażenia. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest kupiony pojazd.

Jak widzisz, jest wiele opcji, aby otrzymać kredyt na 90 tysięcy złotych. Zanim zdecydujesz się na konkretną opcję, musisz ustalić swoje możliwości finansowe oraz potrzeby. Tylko wtedy dopasujesz formę finansowania do swojego zapotrzebowania i unikniesz ryzyka wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt na 90 tysięcy złotych? Poradnik dla kredytobiorców

Chcesz dowiedzieć się, jak zmaksymalizować swoje szanse na kredyt na 90 tysięcy złotych? Taka kwota wsparcia finansowego wymaga już głębszego przygotowania do procesu wnioskowania. Zanim zaczniesz jakiekolwiek działania związane ze złożeniem wniosku kredytowego, wykonaj kilka czynności:

 1. Przeanalizuj swoje dochody i wydatki – to ważne, aby oszacować zdolność kredytową jeszcze przed złożeniem dokumentów do banku. Musisz zestawić ze sobą aktualne zobowiązania oraz dochody gospodarstwa domowego, aby oszacować, jaka jest Twoja maksymalna zdolność kredytowa. Jeśli nie radzisz sobie z takim zadaniem, możesz skorzystać z pomocy eksperta kredytowego.
 2. Oceń historię kredytową w BIK – to kolejny aspekt, który jest ważny do przeanalizowania jeszcze przed przystąpieniem do procesu ubiegania się o kredyt na 90 tysięcy złotych. Jeśli masz negatywne wpisy w swojej historii kredytowej, pojawia się ryzyko, że bank odrzuci Twój wniosek kredytowy.
 3. Nawiąż współprace z pośrednikiem kredytowym – to dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli chcesz mieć większy wybór ofert kredytów na 90 tysięcy złotych. Możesz też skorzystać z zasobów aplikacji efines.pl, aby otrzymać wiele spersonalizowanych propozycji finansowania dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

Powyższe trzy podpunkty to podstawa, aby móc znaleźć ofertę kredytu na 90 tysięcy złotych dopasowanej do swoich możliwości oraz potrzeb. Pamiętaj o tym, aby nie porywać się na składanie wniosku o finansowanie na tak dużą kwotę, kiedy istnieje ryzyko, że nie będziesz w stanie spłacać swojego zobowiązania w terminie.

Kredyt na 90 tysięcy złotych – co wpływa na koszty i jak wybrać najlepszą ofertę?

Procedury związane z ubieganiem się o kredyt na 90 tysięcy złotych nie są skomplikowane. Niemniej jednak wybór najkorzystniejszej oferty wymaga dokładnej weryfikacji parametrów proponowanych przez kredytodawcę. Kilka czynników, które determinują opłacalność podpisania umowy na kredyt na 90 tysięcy złotych z danym bankiem to:

 • RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • oprocentowanie bazowe – jego wartość oraz rodzaj (zmienne lub stałe),
 • dostępna kwota kredytu,
 • okres spłaty – w przypadku kredytów konsumenckich to nawet 120 miesięcy,
 • prowizja kredytodawcy,
 • koszty okołokredytowe,
 • koszty ubezpieczeń.

Na podstawie analizy powyższych parametrów możesz oszacować, która oferta finansowania będzie najlepsza. Analizując wartość RRSO, prowizji i innych czynników łatwiej oszacujesz też wysokość miesięcznej raty oraz całkowite koszty odsetkowe, które będą wygenerowane w ramach podpisanej umowy kredytu na 90 tysięcy złotych.

Jeśli nie masz doświadczenia w finansach i bankowości, lepiej poproś eksperta kredytowego o pomoc w tym zakresie. Zyskasz pewność, że wszystkie propozycje kredytów na 90 tysięcy złotych zostaną skrupulatnie przeanalizowane, a Ty otrzymasz wyłącznie najkorzystniejsze opcje, z których naprawdę warto skorzystać.

Wniosek o kredyt na 90 tysięcy złotych – czego potrzebujesz na etapie ubiegania się o finansowanie?

Aby pozytywnie przejść przez proces ubiegania się o kredyt na 90 tysięcy złotych, koniecznie przygotuj nie tylko poprawnie uzupełniony wniosek kredytowy, ale także dokumentację wymaganą przez kredytodawcę. Standardowe dokumenty potrzebne do procesu wnioskowania o kredyt na 90 tysięcy złotych to:

 • Dowód osobisty – to niezbędny dokument, którego potrzebujesz, aby bank mógł zweryfikować Twoją tożsamość jako kredytobiorcy.
 • Zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu na druku od pracodawcy – taki dokument będzie potrzebny, jeśli pracujesz na etacie, np. na podstawie umowy o pracę.
 • Zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami – najczęściej wymagane w przypadku przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze.
 • Wyciągi z konta bankowego – banki najczęściej wymagają wyciągów z wpływami z ostatnich 3, 6 lub 12 miesięcy.

Dodatkowo kredytodawca do kredytu na 90 tysięcy złotych może wymagać dostarczenia zestawienia przychodów i rozchodów z KPiR firmy, kopii deklaracji PIT za ubiegłe lata rozliczeniowe.

Aby pozytywnie przejść procedurę wnioskowania o kredyt na 90 tysięcy złotych, postaraj się spełnić wszystkie oczekiwania banku, a także prawidłowo uzupełnij dokumenty aplikacyjne o kredyt na 90 tysięcy złotych. To podstawa, aby mieć realną szansę na uzyskanie wsparcia finansowego od banku.

Jaka może być rata kredytu na 90 tysięcy złotych? Podsumowanie

Ostateczna rata miesięczna kredytu na 90 tysięcy złotych jest zależna od standardowych parametrów kredytowych (RRSO, oprocentowanie, prowizja), a także od wybranego okresu spłaty. Zakładając, że okres spłaty kredytu gotówkowego na 90 tysięcy złotych to 5 lat (60 miesięcy), miesięczna rata nie powinna przekroczyć kwoty 2000 złotych.

Dla porównania, wydłużenie okresu finansowania do 10 lat (120 miesięcy) redukuje miesięczną ratę do poziomu ok. 1200-1300 złotych. Standardowo, im dłuższy okres finansowania, tym niższa rata. Niemniej jednak przekłada się to na wyższe całkowite koszty odsetkowe, które mogą sięgnąć nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

FAQ

Na jak długo można rozłożyć spłatę kredytu na 90 tysięcy złotych?

Finansowanie w ramach umowy kredytu gotówkowego na 90 tysięcy złotych można rozłożyć maksymalnie na 120 miesięcy. W przypadku kredytów hipotecznych i pożyczek hipotecznych okres spłaty to nawet 10-25 lat.

Czy dłużnik może otrzymać kredyt gotówkowy na 90 tysięcy złotych?

Tak, o ile wnioskodawca spełni wymogi banku i nie ma negatywnych wpisów w rejestrach dłużników. Potrzebna jest także wysoka zdolność kredytowa, aby bank mógł bezpiecznie udzielić finansowania.

Czy kredyt gotówkowy na 90 tysięcy złotych można wydać na dowolny cel?

Bank nie weryfikuje tego, jak zostaną spożytkowane pieniądze w ramach kredytu na 90 tysięcy złotych. Jako kredytobiorca możesz wydać te pieniądze na dowolnie wybrany cel, np. remont auta, mieszkania czy nawet wakacje dla całej rodziny.

Ile się czeka na decyzję o przyznaniu kredytu na 90 tysięcy złotych?

Czas weryfikacji wniosku kredytowego przez bank to kwestia indywidualna. Niemniej jednak podpisanie umowy po złożeniu wniosku następuje nie później niż w czasie do 24 godzin. 

Czy kredyt na 90 tysięcy złotych można spłacić przed czasem bez dodatkowych kosztów?

Tak, aczkolwiek banki mogą pobierać dodatkową prowizję w wysokości do 3% wartości pozostałej kwoty kapitału do spłaty. Zanim zdecydujesz się na wcześniejszą spłatę zobowiązania, koniecznie przeanalizuj warunki swojej umowy kredytowej, aby uniknąć dodatkowych opłat.