efines.pl

eFines.pl

Kredyt na 80 tysięcy złotych

Wielu kredytobiorców w Polsce na etapie poszukiwania oferty dla siebie bierze pod uwagę zbyt mało czynników, które determinują opłacalność podpisania umowy kredytowej. Najczęściej wynika to z niewiedzy oraz chęci szybkiego pozyskania dodatkowych środków bez zbędnych formalności. To jednak spory problem, gdyż podpisanie niekorzystnej umowy finansowania może z czasem przerodzić się w spory problem, czyli nadmierne obciążenie budżetu gospodarstwa domowego. Zaciągnięcie kredytu w kwocie 80 tysięcy złotych powinno być dobrze przemyślaną decyzją, chociażby ze względu na fakt, że miesięczna kwota zobowiązania może różnić się nawet o kilkaset złotych, zależnie od wybranych parametrów kredytowych. W celu zaspokojenia swoich potrzeb zdecydowanie warto wziąć kredyt gotówkowy na 80 tysięcy złotych. Taka forma finansowania bankowego wymaga jednak spełnienia kilku warunków oraz dostarczenia niezbędnej dokumentacji wraz z uzupełnionym wnioskiem kredytowym.


Pożyczaj tak,
Jak Lubisz

Kredyt bankowy na 80 tysięcy złotych – w jakiej formie można go otrzymać?

Wsparcie finansowe w kwocie 80 tysięcy złotych może zostać przyznane w ramach standardowych produktów finansowych dostępnych w ofertach banków komercyjnych. Mowa tu przede wszystkim o kredytach gotówkowych i konsolidacyjnych. Te są przyznawane wnioskodawcom, którzy wykazują odpowiednią zdolność kredytową i spełniają szereg innych warunków stawianych przez bank.

Niezależnie od wybranej formy finansowania banki są w stanie przyznać kwotę kredytu w wysokości 80 tysięcy złotych nawet w ten sam dzień po złożeniu kompletu dokumentów do wybranej instytucji. Aby tak szybko przejść przez procedurę trzeba mieć nieskazitelną historię kredytową oraz wpisywać się w normy perfekcyjnego kredytobiorcy w danej instytucji.

Kto może skorzystać z ofert kredytu na 80 tysięcy złotych?

Standardowe wymogi banków w ramach kredytów na 80 tysięcy złotych to oczywiście pełnoletność, polskie obywatelstwo oraz stałe miejsce zamieszkania. Niemniej jednak to nie wszystko, na co trzeba zwracać uwagę, wybierając ofertę kredytu bankowego na wskazaną kwotę. Instytucje finansowe stawiają też kilka innych wymogów przed osobami, które chcą otrzymać kredyt, a mianowicie:

 • Posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości – ten jest niezbędny, aby bank mógł zweryfikować tożsamość potencjalnego klienta. Dodatkowo dane na dokumencie tożsamości muszą zostać zawarte w umowie kredytowej.
 • Wykazywanie stałego źródła dochodu – wnioskodawca musi mieć na uwadze, że do uzyskania kredytu na 80 tysięcy złotych potrzebna jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa. Tutaj liczy się przede wszystkim: staż u pracodawcy, kwota wynagrodzenia oraz dodatków płacowych, obejmowane stanowisko oraz wiarygodny typ umowy – najlepiej umowa o pracę na czas nieokreślony.
 • Zdolność kredytowa – ta powinna być na jak najwyższym poziomie, najlepiej znacznie przekraczająca kwotę zaciąganego zobowiązania w banku. Na kwotę zdolności kredytowej wnioskodawcy wpływa wiek kredytobiorcy, status społeczny, historia kredytowa w BIK, liczba osób na utrzymaniu, a nawet miejsce zamieszkania.

Można zatem powiedzieć, że z kredytu na 80 tysięcy złotych skorzysta każda osoba pełnoletnia, która jest w stanie wykazać odpowiednie warunki życiowe pozwalające na terminową spłatę tak dużego zobowiązania finansowego. 

Po spełnieniu powyższych wymogów możesz przystąpić do procedury ubiegania się o kredyt na 80 tysięcy złotych. To równie proste, jak porównanie ofert finansowania przedstawianych przez banki komercyjne. Wystarczy, że skorzystasz z aplikacji efines.pl, a zarówno poszukiwanie, jak i ubieganie się o kredyt będzie o wiele łatwiejsze.

Kredyt bankowy na 80 tysięcy złotych – jakie dokumenty są niezbędne?

Do ubiegania się o kredyt na 80 tysięcy złotych niezbędny jest dowód osobisty. To podstawa, aby bank mógł dokonać weryfikacji tożsamości. Warto mieć na uwadze, że bez aktualnego dokumentu tożsamości nie da się legalnie podpisać umowy kredytowej. Inne wymogi stawiane przez banki komercyjne w ramach kredytu gotówkowego na 80 tysięcy złotych to:

 • Zaświadczenie o dochodach – powinno zostać dostarczone na druku od pracodawcy. Stanowi podstawowy dokument potwierdzający wysokość osiąganych dochodów, a więc zdolności kredytowej. Na zaświadczeniu znajdują się też informacje o okresie zatrudnienia, obejmowanym stanowisku oraz wysokości dodatków płacowych w ramach premii do pensji.
 • Dodatkowe dokumenty dochodowe – uzupełnieniem może być wyciąg wpływów z konta bankowego, deklaracje PIT za poprzedni rok, a nawet odcinki z wypłaty renty lub emerytury.

Taką dokumentację warto skompletować znacznie wcześniej. Dzięki temu w dniu składania wniosku kredytowego można dołączyć też komplet niezbędnych dokumentów. To znacznie skraca czas potrzebny na weryfikację wniosku, a także realnie zwiększa szansę na otrzymanie kredytu na 80 tysięcy złotych.

Jakie są dodatkowe wymogi banków do kredytu na 80 tysięcy złotych?

Instytucje finansowe w Polsce mogą narzucać kilka dodatkowych wymogów na osoby, które chcą otrzymać wsparcie w postaci kredytu na kwotę 80 tysięcy złotych. Na ogół takie zobowiązanie przybiera formę kredytu gotówkowego, a więc bank ma prawo do ustalenia dodatkowych wymogów determinujących możliwość podpisania umowy kredytowej. Kilka z nich to:

 • Założenie rachunku bankowego równorzędnie z podpisaniem umowy kredytowej – wtedy środki w ramach kredytu na 80 tysięcy złotych są wypłacane bezpośrednio na nowe konto. Plusem takiego rozwiązania dla kredytobiorcy jest fakt, że pieniądze w ramach podpisanej umowy są przetransferowane nawet w kilka minut po dopełnieniu formalności.
 • Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia kredytu – to częsty wymóg, który jest stawiany przez banki w Polsce. Kredyt na 80 tysięcy złotych jest już sporym obciążeniem budżetu domowego. Banki, aby zabezpieczyć swoje interesy, narzucają konieczność wykupienia polisy ubezpieczeniowej kredytu, która zabezpiecza interesy wierzyciela na wypadek braku spłaty zobowiązania.
 • Uruchomienie dodatkowych produktów bankowych – najczęściej proponowana opcja to karta kredytowa z limitem odnawialnym. Za jej założenie instytucje finansowe proponują niższą prowizję lub mniejsze oprocentowanie kredytu.

Jak widzisz, instytucje finansowe mogą narzucać różne wymogi na kredytobiorców. Niekiedy zdarza się, że pozornie dobra oferta kredytu na 80 tysięcy złotych finalnie okazuje się kiepska, ze względu na liczne formalności do załatwienia. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszą z dostępnych opcji, koniecznie skorzystaj z aplikacji efines.pl i zdalnego wsparcia eksperta kredytowego.

Kredyt gotówkowy na 80 tysięcy złotych online – dlaczego warto się zdecydować?

Wsparcie finansowe w postaci kredytu gotówkowego na 80 tysięcy złotych to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy praktycznie od ręki. Kilka argumentów, które przemawiają za możliwością podpisania umowy kredytowej przez internet z bankiem na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych to:

 • możliwość wnioskowania z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie,
 • wniosek kredytowy jest prosty do uzupełnienia,
 • decyzja kredytowa może zostać wydana nawet w ten sam dzień,
 • potwierdzenie tożsamości odbywa się, np. przez selfie lub przelew weryfikacyjny.

Co więcej, oferty kredytów na 80 tysięcy złotych przez internet są wyjątkowo atrakcyjne finansowo. Dla osób zaciągających zobowiązania online oferty kredytów najczęściej generują mniejsze koszty odsetkowe lub są przyznawane z mniejszą liczbą formalności do załatwienia.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków na dowolnie wybrany cel, koniecznie postaw na kredyt na 80 tysięcy złotych. Wybierz bank, który cieszy się dobrą opinią wśród kredytobiorców oraz ofertę, gdzie koszty odsetkowe i wysokość miesięcznej raty będą jak najniższe. Podpisując taką umowę, na pewno nie pożałujesz i nie wygenerujesz ryzyka, że zobowiązanie z czasem stanie się problematyczne do spłaty.

Kredyt na 80 tysięcy złotych w efines – jak można zwiększyć swoje szanse na kredyt?

Jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt na 80 tysięcy złotych możesz realnie zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. W jaki sposób? To możliwe na kilka metod: likwidacja dotychczasowych zobowiązań finansowych poprzez spłatę, konsolidacja zadłużeń, otwarcie konta w banku, gdzie będzie składany wniosek kredytowy, dołączenie do wniosku współkredytobiorcy. 

Ostatnia metoda jest wyjątkowo skuteczna, ale pod warunkiem, że drugi kredytobiorca ma odpowiednio wysoką zdolność kredytową. W przeciwnym razie takie rozwiązanie nie ma żadnego sensu.

Kredyt na 80 tysięcy złotych – FAQ

Na jaki cel można wydać środki z kredytu na 80 tysięcy złotych?

Cała kwota finansowania w ramach kredytu gotówkowego na 80 tysięcy złotych może zostać spożytkowana na dowolnie wybrany cel. Bank nie weryfikuje tego, jak kredytobiorca wydaje otrzymane środki.

Czy od umowy kredytu na 80 tysięcy złotych można odstąpić?

Zgodnie z Ustawą Prawo bankowe od umowy kredytu na 80 tysięcy złotych można odstąpić, ale tylko w terminie 14 dni od daty podpisania umowy kredytowej. Po wydaniu dyspozycji o odstąpieniu trzeba zwrócić 100% otrzymanych środków wraz z odsetkami na konto banku.

Czy banki akceptują wnioski o kredyt na 80 tysięcy złotych od osób bez zdolności?

Niestety nie. Żaden bank w Polsce nie udzieli finansowania w tak dużej kwocie osobie, która nie wykazuje odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. To podstawowy warunek, który trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o finansowanie w kwocie do 80 tysięcy złotych.

Co wpływa na koszty odsetkowe kredytu na 80 tysięcy złotych?

Całkowite koszty odsetek w ramach zaciągniętego kredytu na 80 tysięcy złotych można oszacować poprzez analizę kilku parametrów: RRSO, oprocentowania bazowego, prowizji, kosztów ubezpieczeń oraz okresu spłaty zobowiązania. Te parametry warto sprawdzić jeszcze przed złożeniem wniosku, aby dowiedzieć się, ile wyniesie miesięczna rata oraz jaka kwota odsetek pozostanie do spłaty przez cały czas obowiązywania umowy kredytowej.