efines.pl

eFines.pl

Kredyt na 70 tysięcy złotych

Potrzebujesz wsparcia finansowego w nieco większej kwocie niż kilka tysięcy złotych? Jeśli w grę wchodzą większe kwoty zobowiązań, trzeba zdecydować się na kredyt bankowy, który zostanie udzielony dopiero po spełnieniu określonych warunków finansowania stawianych przez bank. Jeszcze przed rozpoczęciem procesu ubiegania się o kredyt na 70 tysięcy złotych, warto przeanalizować ogólne wymagania banków oraz oferty dostępne na rynku. Dopiero wtedy można podjąć rozsądną decyzję i złożyć wniosek o przyznanie kredytu w kwocie 70 tysięcy złotych. Zanim sięgniesz po nową umowę kredytową, dokładnie sprawdź też swoje możliwości finansowe. To podstawa, aby zaciągnąć zobowiązanie, które nie będzie z czasem stanowiło nadmiernego obciążenia dla domowego budżetu. 70 tysięcy złotych to niemała kwota, dlatego istotne będzie rzetelne przygotowanie do procesu ubiegania się o kredyt bankowy. Na rynku jest naprawdę wiele ofert finansowania dostępnych w ramach kredytu gotówkowego na 70 tysięcy złotych, dlatego na etapie porównywania ofert warto sprawdzić wszystkie możliwe opcje w aplikacji efines.pl.


Pożyczaj tak,
Jak Lubisz

Kredyty na 70 tysięcy złotych – gdzie i jak szukać najlepszych ofert finansowania?

Zanim zdecydujesz się na kredyt bankowy w kwocie do 70 tysięcy złotych, musisz dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne oferty. W Polsce działa wiele banków komercyjnych, które chętnie udzielają finansowania w takich, a nawet większych kwotach. To najczęściej kredyty gotówkowe i konsolidacyjne, które można uzyskać po spełnieniu podstawowych wymogów stawianych przez bank.

Najciekawsze propozycje finansowania w kwocie 70 tysięcy złotych znajdziesz przede wszystkim przez aplikację efines.pl, gdzie po podaniu preferowanej kwoty finansowania oraz okresu spłaty otrzymasz co najmniej kilka propozycji dopasowanych do swoich potrzeb. Alternatywnie możesz szukać ofert kredytów na 70 tysięcy złotych zupełnie na własną rękę. To jednak zajmuje sporo czasu i nigdy nie masz gwarancji, że wybrana propozycja na 100% będzie tą najlepszą.

Kto może zdecydować się na kredyt na 70 tysięcy złotych? Warunki i weryfikacja

Banki komercyjne w Polsce udzielają kredytów na 70 tysięcy złotych wyłącznie osobom, które są w stanie wykazywać odpowiednio wysokie dochody ze stabilnego źródła, a także rejestry BIK potwierdzają pozytywną historię kredytową wnioskodawcy. To oznacza, że na etapie ubiegania się o kredyt bankowy w kwocie 70 tysięcy złotych kluczowe są trzy parametry: wysokość dochodu, źródło dochodu oraz historia kredytowa.

Oczywiście wniosek o udzielenie kredytu może złożyć wyłącznie osoba pełnoletnia z pełną zdolnością do czynności prawnych. Dodatkowo wymagane jest posiadania aktualnego dokumentu tożsamości, obywatelstwa polskiego oraz własnego konta w banku, na które zostaną przekazane środki w ramach kredytu na 70 tysięcy złotych. Niektóre instytucje proponują założenie nowego rachunku bankowego, gdzie zostaną przekazane pieniądze w zamian za atrakcyjniejsze warunki finansowania.

Pozytywna historia kredytowa jest podstawą, aby mieć realną szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej po złożeniu kompletnego wniosku wraz z wymaganymi dokumentami. Jeśli spłacasz na czas swoje zobowiązania, masz odpowiednio wysokie dochody, a Twoja sytuacja życiowa nie wzbudza żadnych wątpliwości u analityka bankowego – prawdopodobnie bez problemu otrzymasz kredyt w kwocie 70 tysięcy złotych.

Co sprawdza bank do kredytu na 70 tysięcy złotych?

Jest kilka elementów, które banki dokładnie weryfikują na etapie sprawdzania wniosku kredytowego złożonego przez potencjalnego klienta. Do udzielenia kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego w kwocie 70 tysięcy złotych instytucja finansowa musi sprawdzić takie parametry jak:

  • rodzaj dochodu – chodzi o typ umowy z pracodawcą, np. umowa o pracę, zlecenie, o dzieło czy nawet działalność gospodarcza albo kontrakt,
  • wysokość miesięcznych dochodów – te można sprawdzić na podstawie zaświadczenia o dochodach od pracodawcy lub wyciągu z rachunku bankowego,
  • wiek wnioskodawcy – młode osoby z dobrymi dochodami mają większe szanse na kredyt na 70 tysięcy złotych niż kredytobiorcy w wieku powyżej 50-60 lat,
  • liczba osób na utrzymaniu – im więcej osób na utrzymaniu kredytobiorcy, tym niższa zdolność kredytowa,
  • aktualne zobowiązania bankowe i pozabankowe – jeśli jest ich dużo i na znaczną kwotę, niestety realna zdolność kredytowa drastycznie spada.

Banki udzielające kredytów na 70 tysięcy złotych nieco dokładniej weryfikują potencjalnych klientów niż instytucje pozabankowe udzielające chwilówek. Wynika to ze zwiększonego ryzyka przyznania wsparcia finansowego. Kwota rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych wiąże się z ratą na poziomie nawet do 1500 złotych miesięcznie. Bank w celu zabezpieczenia swoich interesów przeprowadza dokładną weryfikację potencjalnego kredytobiorcy lub wymaga wykupienia polisy ubezpieczeniowej, która zadziała na wypadek braku spłaty zobowiązania przez dłużnika.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt na 70 tysięcy złotych?

Produkty bankowe w postaci kredytów na 70 tysięcy złotych należy wybierać tak, aby podpisanie umowy nie obciążyło nadmiernie domowego budżetu. Decydując się na nowe zobowiązanie w takiej kwocie, trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów, które determinują opłacalność wyboru konkretnej oferty. Najważniejsze to:

  • całkowite koszty odsetkowe,
  • dostępny okres spłaty zobowiązania,
  • RRSO i oprocentowanie bazowe,
  • rodzaj oprocentowania – stałe lub zmienne,
  • typ rat – rosnące lub malejące,
  • prowizja przygotowawcza banku,
  • prowizja za udzielenie kredytu,
  • koszty ubezpieczenia.

Powyższe parametry przekładają się bezpośrednio na wysokość początkowych, miesięcznych oraz całkowitych kosztów kredytowych. Do dokładnej analizie wszystkich wskaźników będziesz w stanie wybrać ofertę finansowania, która będzie najkorzystniejsza pod względem wydatków po stronie kredytobiorcy.

W trakcie weryfikacji ofert finansowania w ramach kredytu na 70 tysięcy złotych warto też zrealizować szacunki, które wskażą, jakie będą średnie miesięczne raty finansowania zależnie od wybranego okresu spłaty kredytu. W poniższej tabeli znajdziesz kilka orientacyjnych wyliczeń, które pomogą Ci oszacować, jakie warunki finansowania będą najkorzystniejsze dla Ciebie.

Okres spłaty (msc)

Miesięczna rata

Odsetki do spłaty

24

4 500 złotych

9 500 złotych

48

2 500 złotych

20 000 złotych

60

2 200 złotych

31 000 złotych

84

1700 złotych

45 000 złotych

100

1500 złotych

52 000 złotych

120

1300 złotych

65 000 złotych

Wyliczenia w powyższej tabeli są tylko orientacyjne i mogą wskazywać na średnie miesięczne raty zobowiązania dla konkretnego okresu spłaty. Całkowite koszty odsetkowe i wysokość miesięcznego zobowiązania są też zależne od wysokości oprocentowania naliczonego przez bank za udzielony kapitał.

Jak można wnioskować o kredyt na 70 tysięcy złotych?

Ubieganie się o kredyt na 70 tysięcy złotych nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych technologii do bankowości wniosek o kredyt gotówkowy na kwotę do 70 tysięcy złotych można złożyć przez internet, aplikację mobilną, a także w stacjonarnej placówce wybranego banku.

Wygodnym rozwiązaniem jest także wnioskowanie przez aplikację efines.pl, gdzie doradca będzie w stanie pomóc w całym procesie ubiegania się o kredyt bez potrzeby wychodzenia z domu. To dobry wybór dla osób, które nie mają czasu na formalności kredytowe, a chcą otrzymać dodatkowe wsparcie w kwocie sięgającej nawet do 70 tysięcy złotych.

Cała procedura ubiegania się o finansowanie przebiega następująco:

  1. Porównaj dostępne oferty finansowania, np. w aplikacji efines.pl.
  2. Uzupełnij wniosek kredytowy wymagany przez bank wraz z dostarczeniem kompletu dokumentów dochodowych.
  3. Poczekaj na decyzję kredytową.
  4. Po zaakceptowaniu wniosku podpisz umowę z bankiem i poczekaj na wypłatę środków.

Po finalizacji umowy i przekazaniu kapitału w ręce kredytobiorcy konieczna jest spłata zobowiązania zgodnie z przedstawionym harmonogramem spłaty, który jest zawsze dołączony do podpisanej umowy kredytowej.

Jakie dokumenty są wymagane do kredytu na 70 tysięcy złotych?

Banki komercyjne w Polsce wymagają kilku dokumentów na etapie ubiegania się o finansowanie w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najistotniejsze są dokumenty dochodowe oraz ważny dowód osobisty, który będzie potwierdzeniem tożsamości wnioskodawcy. Jeśli chodzi o potwierdzenie dochodów potencjalnego klienta, tutaj wymagane są takie dokumenty, jak:

  • Zaświadczenie o dochodach na druku od pracodawcy – to dokument potwierdzony przez zakład pracy (pieczątką oraz podpisem uprawnionej osoby), który wskazuje na okres zatrudnienia, stanowisko oraz wysokość miesięcznych dochodów wraz z dodatkami.
  • Wyciąg z konta bankowego – najczęściej wymagane z ostatnich 3, 6 lub 12 miesięcy i dotyczy wyłącznie wpływów na rachunek bankowy. To dodatkowe potwierdzenie, że osiągane dochody są realnie wypłacane potencjalnemu kredytobiorcy.

W przypadku wnioskodawców prowadzących własną działalność gospodarczą banki mogą wymagać ksiąg przychodów i rozchodów oraz deklaracji podatkowych za poprzednie lata obrachunkowe. Dodatkowo przydatne będzie też zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami do ZUS i US.

Kredyt na 70 tysięcy złotych – FAQ

Czy kredyt na 70 tysięcy złotych można otrzymać bez zaświadczeń?

Niestety nie. W przypadku tak dużych zobowiązań finansowych zawsze konieczne jest dostarczenie zaświadczeń i dokumentów dochodowych do wglądu banku. To podstawa, aby instytucja finansowa mogła sprawdzić wiarygodność i zdolność kredytową wnioskodawcy.

Czy osoby z komornikiem mogą ubiegać się o kredyt na 70 tysięcy złotych?

Jeśli wnioskodawca ma liczne zadłużenia, które są aktualnie egzekwowane przez komornika, wtedy niestety wniosek o kredyt na 70 tysięcy złotych zostanie automatycznie odrzucony.

Co wpływa na koszty finansowania w ramach kredytu na 70 tysięcy złotych?

Czynniki, które determinują całkowite koszty spłaty zobowiązania bankowego to: okres kredytowania, oprocentowanie, prowizja, RRSO oraz dodatkowe opłaty naliczane przez bank, np. za przygotowanie umowy kredytowej.