efines.pl

eFines.pl

Kredyt na 50 tysięcy złotych

Na ten moment zaciągnięcie kredytu na 50 tysięcy złotych nie jest żadnym problemem. Wystarczy, że jako kredytobiorca spełniasz wymogi wybranej instytucji finansowej oraz jesteś w stanie wykazać odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Niemniej jednak zobowiązanie w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych nie jest wyjątkowo problematyczne. Jeśli dodatkowo skorzystasz z funkcjonalności aplikacji efines.pl, będziesz w stanie wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb. W celu ubiegania się o kredyt na 50 tysięcy złotych musisz przede wszystkim znaleźć instytucję finansową, która udzieli Ci wsparcia finansowego w takiej kwocie na rozsądnych warunkach. W przeciwnym razie warunki spłaty mogą być dość niekorzystne, a Ty jako kredytobiorca będziesz przez wiele lat płacić zbyt wysoką ratę zobowiązania.


Pożyczaj tak,
Jak Lubisz

Kredyty na 50 tysięcy złotych – co to takiego?

Forma wsparcia finansowego w postaci kredytu na 50 tysięcy złotych jest dostępna najczęściej jako kredyt gotówkowy w bankach komercyjnych. Opcjonalnie możesz poszukać finansowania w firmach pożyczkowych, ale tutaj warunki pożyczki nie będą tak atrakcyjne – przynajmniej nie pod względem całkowitych kosztów.

Kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych to zobowiązanie bankowe, które cieszy się coraz większym uznaniem wśród wielu osób na terenie Polski. To stosunkowo niewielka kwota finansowania, do której nie trzeba wykazywać ogromnych miesięcznych dochodów. Nawet jeśli nie masz czasu na formalności i wizyty w bankach, możesz ubiegać się o kredyt na taką kwotę. Wszelkie załatwienia można dopełnić przez internet, a środki przyznane w ramach umowy kredytowej na 50 tysięcy złotych zostaną przekazane bezpośrednio na wskazane konto bankowe klienta.

Kredyty na 50 tysięcy złotych – jaką umowę można podpisać w tym pułapie kwotowym?

Oczywiste jest, że finansowanie na kwotę do 50 tys. złotych można otrzymać w ramach kredytu gotówkowego. Na ten moment to najchętniej wybierane oferty od banków komercyjnych w Polsce. Wynika to głównie z tego względu, że bank nie weryfikuje tego, na co kredytobiorca chce przeznaczyć otrzymane pieniądze. To oznacza, że środki w ramach kredytu na 50 tysięcy złotych można przeznaczyć na wakacje, remont domu, renowację auta, a nawet na hobby czy rozkręcenie nowego biznesu. Wybór należy wyłącznie do kredytobiorcy.

Pozostałe oferty, gdzie kredytobiorca może otrzymać wsparcie w kwocie do 50 tysięcy złotych lub większe, proponowane przez banki komercyjne to:

  • Pożyczka hipoteczna – to jednak długoterminowe zobowiązanie, które jest udzielane wyłącznie pod zastaw posiadanego domu lub mieszkania. Pieniądze w ramach takiej formy wsparcia finansowego można przeznaczyć przede wszystkim wykończenie, remont lub zmianę aranżacji nieruchomości.
  • Kredyt samochodowy – również jest dostępny w kwocie 50 tysięcy złotych lub większej. Można go otrzymać na zakup nowego lub używanego auta nawet bez wkładu własnego kredytobiorcy w taką inwestycję.
 • Kredyt konsolidacyjny – jest prawie tożsamy z gotówkowym, ale z tą różnicą, że stanowi formę wsparcia dla dłużników, którzy mają problemy ze spłatą dotychczas zaciągniętych zobowiązań bankowych lub pozabankowych. Przy utrzymaniu odpowiedniej zdolności kredytowej można podpisać umowę konsolidacji długów oraz otrzymać jednocześnie dodatkowe pieniądze na dowolny cel, także w kwocie 50 tysięcy złotych.

Teraz już wiesz, jakie formy finansowania pozwalają na uzyskanie kwoty rzędu 50 tysięcy złotych. Jeśli potrzebujesz takiego wsparcia, koniecznie przejrzyj dostępne na rynku oferty. Oczywiście możesz zrobić to na własną rękę lub wygodniej z użyciem aplikacji efines.pl. Dzięki temu w jednym miejscu zobaczysz co najmniej kilka oferty kredytów bankowych i spośród nich wybierzesz tę, która najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby i oczekiwania finansowe.

Dla kogo są kredyty na 50 tysięcy złotych?

Jest pewna grupa konsumentów, do których skierowane są oferty od banków komercyjnych na kredyty na 50 tysięcy złotych. Z takiej opcji może skorzystać każdy, kto potrzebuje środków na dowolnie wybrany cel i jednocześnie jest w stanie spełnić podstawowe warunki stawiane kredytobiorcom przez bank. Kilka z nich to:

 • pełnoletność,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • wysoka zdolność kredytowa, bez której udzielenie kredytu na 50 tysięcy złotych byłoby praktycznie niemożliwe,
 • pozytywna historia kredytowa w BIK – to wyznacznik wiarygodności kredytobiorcy, który mocno rzutuje na możliwość uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej,
 • własne konto bankowe,
 • aktywny numer telefonu i adres e-mail,
 • polskie obywatelstwo i stałe miejsce zamieszkania.

Choć lista wymogów może wydawać się długa, w rzeczywistości procedura ubiegania się o kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych lub inną formę finansowania jest dość prosta. Jeśli wiesz, że spełniasz określone wymogi, możesz ubiegać się o udzielenie kredytu.

W jaki sposób złożyć wniosek o kredyt na 50 tysięcy złotych?

Procedury związane z wnioskowaniem o kredyt na kwotę do 50 tysięcy złotych nie są skomplikowane. To szczególnie proste, jeśli korzystasz z innowacyjnej aplikacji efines.pl, w ramach której możesz porównać wiele ofert finansowania w jednym miejscu, bez dodatkowych kosztów i bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wybierzesz preferowaną kwotę kredytu i okres spłaty, a ukażą Ci się najciekawsze propozycje finansowania, które być może spełnią Twoje oczekiwania.

Jeśli chcesz otrzymać wsparcie finansowe, zyskać na konto nawet 50 tysięcy złotych i dopełnić formalności przez internet, musisz przejść przez następującą procedurę ubiegania się o kredyt.

 1. Wejdź do aplikacji efines.pl, poszukaj kredytu na 50 tysięcy złotych dopasowanego do swoich potrzeb.
 2. Następnie złóż wniosek kredytowy. Musisz na tym etapie uzupełnić wszystkie swoje dane osobowe, informacje o dochodach oraz rozpocząć kompletowanie dokumentów dochodowych. To niezbędne, aby analitycy banku mogli ocenić czy można bezpiecznie udzielić Ci kredytu na żądaną kwotę.
 3. Po skompletowaniu dokumentów i uzupełnieniu wniosku złóż go do banku. Możesz to zrobić online, przez aplikację efines.pl. W razie potrzeby zawsze możesz skorzystać ze wsparcia doradcy kredytowego online, który pomoże Ci przebrnąć przez formalności.
 4. Poczekaj na decyzję o przyznaniu finansowania lub odrzuceniu wniosku. Informację na ten temat możesz otrzymać nawet w ten sam dzień po złożeniu kompletu dokumentów.
 5. Po wydaniu pozytywnej decyzji podpisz umowę kredytu na 50 tysięcy złotych.
 6. Następnie poczekaj na wypłatę środków na swoje konto bankowe.

Pamiętaj, aby po podpisaniu umowy zapisać otrzymany harmonogram spłaty kredytu. To podstawowy dokument, który informuje o tym, kiedy i w jakiej kwocie kredytobiorca jest winien zapłacić ratę za zaciągnięte zobowiązanie bankowe.

Sam proces ubierania się o kredy na 50 tysięcy złotych najczęściej nie zajmuje więcej niż jeden dzień roboczy. W przypadku konieczności zorganizowania zaświadczenia o dochodach od pracodawcy może okazać się, że procedura wydłuży się do kilku dni, co oczywiście jest niezależne od banku.

Dokumenty do kredytu na 50 tysięcy złotych – co jest wymagane?

Na etapie ubiegania się o kredyt na 50 tysięcy złotych potrzebujesz przede wszystkim aktualnego dowodu tożsamości. To podstawa, aby instytucja finansowa mogła zweryfikować tożsamość wnioskodawcy. Jeśli chodzi o dokumenty wymagane do udzielenia takiego wsparcia przez banki komercyjne, najczęściej wymagane to:

 • zaświadczenie o zarobkach na druku bezpośrednio od pracodawcy – ten dokument potwierdza, w jakiej kwocie otrzymujesz miesięczne dochody oraz jak długo jesteś zatrudniony u swojego pracodawcy,
 • wyciągi z konta bankowego – to przydatna informacja dla banku, która pozwala na weryfikację czy miesięczne zarobki wpływają na wskazany rachunek w banku,
 • rozliczenia PIT za ubiegły rok podatkowy – te są wyjątkowo rzadko wymagane i najczęściej banki mogą o nie prosić osoby, które ubiegają się o kredyt na 50 tysięcy złotych jako przedsiębiorca.

Alternatywnie bank może wymagać odcinku potwierdzającego wypłatę świadczenia emerytalnego, kiedy o finansowanie ubiega się osoba przebywająca na rencie lub emeryturze. 

Kredyt na 50 tysięcy złotych – FAQ

Jakie zarobki są potrzebne do ubiegania się o kredyt na 50 tysięcy złotych?

Do skutecznego ubiegania się o kredyty na kwotę 50 tysięcy złotych potrzebne są odpowiednio wysokie zarobki. Tych niestety nie da się jednoznacznie określić bez wcześniejszej weryfikacji indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. W przypadku singli i założeniu, że na gospodarstwie domowym nie ciążą żadne inne zobowiązania, wystarczające powinny być miesięczne dochody na poziomie 3-4 tysięcy złotych. Aby jednak oszacować, jak wysokie dochody są potrzebne do kredytu, warto porozmawiać z ekspertem kredytowym przez aplikację efines.pl.

Co wpływa na koszty kredytu na 50 tysięcy złotych?

Parametry finansowania, które rzutują na całkowite koszty kredytowe to: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), prowizja banku, marża, koszty ubezpieczenia oraz oprocentowanie bazowe. W celu oszacowania całkowitych kosztów kredytu zawsze warto przeanalizować wszystkie te parametry jeszcze przed podpisaniem umowy kredytowej.

Kiedy bank może odmówić udzielenia kredytu na 50 tysięcy złotych?

Każda instytucja finansowa może odrzucić wniosek kredytowy, argumentując to: brakiem zdolności kredytowej, negatywnymi wpisami w BIK potencjalnego kredytobiorcy lub brakiem dopełnienia wymaganych formalności kredytowych.

 1. Na jaki okres spłaty można wziąć kredyt na 50 tysięcy złotych?

Finansowanie w takiej kwocie w formie kredytu gotówkowego, konsolidacyjnego lub nawet pożyczki hipotecznej można rozłożyć nawet na 120 miesięcy. To standardowa oferta banku, która jest zgodna z aktualną Ustawą Prawo bankowe.