efines.pl

eFines.pl

Kredyt dla młodych osób

Szukasz formy finansowania, która w 100% spełniłaby Twoje oczekiwania? Masz problem z pozyskaniem nowego zobowiązania ze względu na młody wiek? W takim razie powinieneś zainteresować się ofertą kredytów dla młodych osób. Takie propozycje są dostępne najczęściej w ofertach banków oraz niektórych firm pożyczkowych działających na terenie Polski.


Pożyczaj tak,
Jak Lubisz

Czym jest kredyt dla młodej osoby? Warunki finansowania

Jeśli masz mniej niż 25 lat, prawdopodobnie będziesz mieć problem z utrzymaniem odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej i tym samym wiarygodności jako kredytobiorca w oczach analityków bankowych. Aby zmaksymalizować swoje szanse na pozyskanie dodatkowej gotówki, warto przyjrzeć się ofertom finansowania dopasowanym do potrzeb młodych osób.

Młode osoby, czyli takie w wieku poniżej 25. roku życia mogą napotkać pewne trudności na etapie ubiegania się o kredyty i pożyczki. Dlaczego? Otóż wynika to z braku doświadczenia zawodowego, stałej umowy z pracodawcą lub niestabilności dochodów. Podstawowe warunki finansowania w przypadku kredytów dla młodych osób są podobne, jak dla standardowych ofert kredytów gotówkowych w bankach.

Jeśli chodzi o warunki umożliwiające przyznanie finansowania w ramach kredytu dla młodych osób, warto wskazać na kilka kwestii:

  • wiek co najmniej 18 lat,
  • pełna zdolność do czynności prawnych,
  • stałe źródło dochodu,
  • dobra historia kredytowa, a przynajmniej brak negatywnych wpisów w BIK,
  • własne konto bankowe.

Decydując się na kredyt dla młodych osób, wystarczy, że spełniasz powyższe warunki. Podstawą jest pozytywna ocena zdolności kredytowej klienta przez bank, a także brak negatywnych wpisów w BIK, które mogłyby wskazywać na kiepską wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy.

Kredyt dla młodej osoby – ile można pożyczyć i na jak długo?

Składając wniosek kredytowy jako młoda osoba, możesz pożyczyć całkiem pokaźną kwotę, choć ta jest uzależniona od indywidualnej oferty banki lub instytucji pozabankowej. W ramach takiej formy finansowania można liczyć na następujące warunki finansowania:

  • kwota kredytu nawet do 255 500 złotych zgodnie z Ustawą Prawo bankowe,
  • okres spłaty do 120 miesięcy,
  • brak wymaganego wkładu własnego,
  • brak obowiązkowego ubezpieczenia kredytu dla młodych osób,
  • wygodna forma spłaty w formie miesięcznych rat,
  • wiele programów pomocy dostępnych dla kredytobiorców z problemami finansowymi.

Decydując się na nowe zobowiązanie w banku, musisz liczyć się z tym, że instytucja zawsze indywidualnie oceni Twoje możliwości finansowe. Dopiero na tej podstawie zostanie ustalona maksymalna kwota kredytu, który możesz zaciągnąć jako młody kredytobiorca.

Kredyty dla młodych osób a wymagane dokumenty – co warto wiedzieć?

Na etapie ubiegania się o kredyt dla młodej osoby instytucje finansowe wymagają dostarczenia kompletnej dokumentacji, która umożliwia szybką weryfikację potencjalnego kredytobiorcy. Oprócz poprawnie uzupełnionego wniosku kredytowego banki wymagają dostarczenia:

  • wyciągów z konta bankowego z ostatnich 3, 6 lub 12 miesięcy,
  • zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu na druku od pracodawcy,
  • potwierdzenia wniesienia wkładu własnego (w przypadku kredytów hipotecznych dla młodych osób).

Oczywiście podczas składania wniosku nie można zapomnieć o aktualnym dowodzie tożsamości, który jest podstawą do możliwości podpisania umowy kredytowej. Jeśli nie masz doświadczenia w finansach, a zagadnienia związane z bankowością są dla Ciebie wyjątkowo problematyczne, koniecznie skorzystaj z innowacyjnej aplikacji efines.pl.

Dzięki temu szybko porównasz wiele ofert kredytów dla młodych osób, porozmawiasz z ekspertem kredytowym i bez problemu dopełnisz wymaganych formalności, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Kredyty dla młodych osób – jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

Zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję kredytu dla młodej osoby, musisz wziąć pod uwagę kilka parametrów dotyczących takiej formy finansowania. Aby podjąć właściwą decyzję i podpisać korzystną umowę kredytową, przeanalizuj poniższe czynniki.

  1. RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – ten wskaźnik dotyczy całkowitych kosztów odsetkowych, które są naliczane w ramach udzielonego kredytu dla młodej osoby.
  2. Oprocentowanie bazowe – stopa referencyjna oprocentowania ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wysokość naliczanych odsetek.
  3. Prowizja i marża banku – im wyższa, tym większe będą całkowite koszty spłaty kredytu dla młodej osoby.
  4. Maksymalna kwota kredytu – kwota kredytu jest uzależniona od indywidualnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Najczęściej wraz z większą kwotą zobowiązania rosną też miesięczne opłaty oraz koszty odsetkowe.
  5. Okres spłaty – im dłuższy okres spłaty wybierzesz dla siebie, tym wyższe będą odsetki od spłaty. Pamiętaj, aby znaleźć pewną równowagę i wybrać taki harmonogram spłat zobowiązania, który nie obciąży nadmiernie domowego budżetu.
  6. Ubezpieczenia – niektóre instytucje finansowe mogą warunkować możliwość udzielenia kredytu dla młodych osób poprzez wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej. To dodatkowy koszt w skali miesiąca na poziomie nawet do kilkuset złotych, zależnie od rodzaju zastosowanej polisy.
  7. Koszty obsługi kredytu – banki i firmy pożyczkowe mogą też naliczać dodatkowe opłaty za przygotowanie umowy kredytowej, weryfikację wniosku, a nawet wypłatę należnych środków. Warto sprawdzić tę kwestię, aby uniknąć rozczarowania ze względu na naliczone koszty, które są bezzwrotne.

Szukasz oferty kredytu dla młodych osób, ale nie wiesz, na jaką propozycję warto się zdecydować? Kompleksowe wsparcie i możliwość porównania różnych form finansowania zyskasz dzięki aplikacji efines.pl. Wystarczy, że podasz preferowaną kwotę kredytu i okres spłaty, a następnie przejrzysz wyświetlone oferty.

W razie potrzeby zawsze możesz skorzystać ze zdalnego wsparcia agenta kredytowego, który podzieli się z Tobą wiedzą, doświadczeniem i pomoże dopełnić formalności kredytowe.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt dla młodej osoby?

W życiu każdego człowieka przytrafiają się sytuacje, w których ubieganie się o kredyt jest wręcz koniecznością. Młode osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i osiągają pierwsze poważne zarobki, mogą mieć pewne problemy z pozyskaniem dodatkowych środków. Na szczęście oferty banków na kredyty dla młodych klientów są coraz powszechniejsze i ogólnodostępne – także przez internet.
Na kredyt w banku warto się zdecydować w takich sytuacjach, jak:

  • chęć zakupu pierwszego samochodu,
  • planowany remont nieruchomości, np. otrzymanej w spadku po zmarłym członku rodziny,
  • chęć spełniania marzeń o międzynarodowych podróżach,
  • konieczność zakupu nowego wyposażenia mieszkania.

Warto mieć na uwadze, że kredyty dla młodych osób są udzielane na dowolnie wybrany cel. Banki ani firmy pożyczkowe nie weryfikują tego, w jaki sposób kredytobiorca spożytkuje otrzymane pieniądze. Możesz je przeznaczyć, na co tylko chcesz, niezależnie od otrzymanej kwoty.

Najważniejsze jest jednak to, aby spłacać swoje zobowiązanie terminowo. W przeciwnym razie kredytodawca może rozpocząć procedury windykacyjne, wysyłać monity o zadłużeniu, a w skrajnych przypadkach skierować sprawę do sądu.

Kredyty dla młodych – FAQ

Czym jest kredyt dla młodych osób? 

Kredyt dla młodych osób to specjalny rodzaj kredytu, który jest dostępny dla osób w określonym przedziale wiekowym, zazwyczaj poniżej 30 lub 35 lat. Banki i inne instytucje finansowe często oferują te kredyty z korzystniejszymi warunkami, takimi jak niższe oprocentowanie lub dłuższy okres spłaty, choć wiele zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej i wiarygodności wnioskodawcy.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o kredyt dla młodych osób? 

Zazwyczaj będziesz potrzebować dowodu tożsamości, dowodu na dochód (takiego jak wyciągi z konta bankowego lub formularze podatkowe) i dowodu na adres zamieszkania. Wymagania mogą się różnić w zależności od instytucji finansowej, więc zawsze warto sprawdzić szczegóły przed złożeniem wniosku. Można to zrobić kontaktując się z agentem kredytowym przez aplikację efines.pl.

Czy mogę ubiegać się o kredyt dla młodych osób, jeśli mam niski dochód lub brak historii kredytowej? 

Tak, niektóre instytucje finansowe mogą oferować kredyty dla młodych osób, nawet jeśli masz niski dochód lub brak historii kredytowej. Ostateczne warunki finansowania i wymogi są ustalane indywidualnie przez banki komercyjne w Polsce. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów, warto porozmawiać z ekspertem kredytowym.

Czy mogę spłacić kredyt dla młodych osób wcześniej? 

Tak, większość kredytów dla młodych osób można spłacić przed czasem, aczkolwiek instytucje finansowe mają prawo naliczać od takich transakcji dodatkowe prowizje.

Czy kredyt dla młodych osób będzie widoczny w BIK?

Tak, każde zobowiązanie finansowe, a w tym kredyty dla młodych osób są zawsze widoczne w rejestrach Biura Informacji Kredytowej. To jednak nie oznacza, że zaciągnięcie kredytu jako młoda osoba będzie negatywnie rzutować na historię kredytową. Wystarczy spłacać swoje zobowiązanie terminowo, a w rejestrach nie pojawią się żadne negatywne wpisy.