efines.pl

eFines.pl
Show Sidebar
| |

Ile kosztuje nauka języka chińskiego? Sprawdź koszty i pokryj je pożyczką pozabankową!

Azjatka w białej sukni
Nauka języków obcych to w dzisiejszych czasach podstawa. Dobra znajomość, chociażby jednego języka obcego daje ogromne możliwości nie tylko na rynku pracy. Im więcej języków znasz, tym łatwiej będzie Ci podróżować po całym świecie i porozumiewać się z osobami innych narodowości. Sprawdź, ile kosztuje nauka języka chińskiego i skąd szybko wziąć pieniądze na pierwsze lekcje.

Język chiński – jak się go nauczyć i jakie to koszty?

Samodzielna nauka języka chińskiego może być problematyczna, ale oczywiście nie jest niemożliwa. Możesz w tym celu wykorzystać darmowe kursy internetowe, słowniki, a także aplikacje do nauki obcych języków. To jednak nie daje tak dobrych efektów, jak edukacja z pomocą profesjonalnych native speakerów oraz nauczycieli.

Jeśli chcesz zacząć uczyć się chińskiego, koniecznie skontaktuj się z polecaną szkołą językową. Obecnie edukacja może odbywać się zdalnie, stacjonarnie lub hybrydowo. Zależnie od wybranej formy nauczania różne będą też koszty kursu. Przyjmuje się, że godzina lekcyjna (45  minut) to koszt na poziomie od kilkudziesięciu do 200 złotych. Zajęcia grupowe będą tańsze niż indywidualne, aczkolwiek nie zawsze dają tak dobre efekty pracy z językiem.

Obawiasz się, że koszty pierwszych lekcji chińskiego mocno nadszarpną Twój domowy budżet? Możesz wykorzystać pożyczki ratalne w efines. 

Kiedy przydaje się nauka chińskiego?

Międzynarodowym językiem jest angielski. To wcale nie oznacza, że nie warto uczyć się innych języków obcych, szczególnie tych trudnych. Chińskiego można nauczyć się nawet w kilka miesięcy, ale tylko podstawy. Wystarczy, że zainwestujesz w dobre kursy, szkolenia oraz będziesz współpracować z rzetelnymi nauczycielami. Dlaczego warto uczyć się chińskiego? Powodów jest co najmniej kilka.

  1. Wysokie zarobki – wynagrodzenia osób, które biegle posługują się językiem chińskim, są znacznie wyższe, niż osób znających wyłącznie język angielski.
  2. Szersze możliwości zatrudnienia – z językiem chińskim znacznie łatwiej znaleźć pracę w dużych korporacjach, szczególnie w działach IT, HR, administracji.
  3. Wygodniejsza komunikacja – wybierając się na wakacje w egzotyczne kraje, zawsze warto znać, chociażby podstawowe słówka i litery chińskie. To znacznie ułatwia komunikację interpersonalną z obcymi osobami innych narodowości.

Ogólnie rzecz biorąc, w dzisiejszych czasach nauka chińskiego sprowadza się głównie do aspektów zawodowych. To doskonały sposób, aby zmienić swój kierunek zawodowy, osiągnąć wyższe dochody i jednocześnie wyróżnić się spośród innych osób.

Poziomy nauki języka chińskiego a koszty

Warto zaznaczyć, że całkowite koszty nauki języka chińskiego są uzależnione od poziomu nauczania oraz czasu trwania kursu. Popularne szkoły językowe dzielą edukację tego języka na zasoby słownictwa: A1 (150 słów), A2 (300 słów), B1 (600 słów), B2 (1200 słów), C1 (2500 słów), C2 (powyżej 5000 słów).

Profesjonalne zajęcia językowe z chińskiego mogą kosztować nawet do kilku tysięcy złotych za serię zajęć lekcyjnych stacjonarnych i online. Czy warto ponieść takie koszty? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli planujesz spore zmiany w swoim życiu i aspektach zawodowych.

Ciekawostka! Przeciętny Chińczyk uczy się kilku tysięcy znaków w 8 lat, natomiast do sprawnego porozumiewania się w języku chińskim wystarczy znajomość 2-3 tys. znaków. Według U.S. State Department’s Foreign Service Institute ok. 2200 godzin jest potrzebne do opanowania biegłości w języku chińskim. To całkiem sporo, co może przełożyć się na niesamowicie wysokie koszty nauczania.

Koszty nauki chińskiego są zbyt wysokie? Skorzystaj z ciekawych form wsparcia finansowego w Fines!

Jeśli przerażają Cię dość wysokie koszty edukacji języka chińskiego – nigdy nie rezygnuj z tego powodu! Zdecyduj się na pomoc i załóż konto na efines na etapie poszukiwania dodatkowego źródła pieniędzy. W placówce kredytowej otrzymasz wsparcia na etapie porównywania ofert i wnioskowania. Dzięki temu dopasujesz formę finansowania do swoich potrzeb i możliwości finansowych. To pozwoli Ci na szybkie rozpoczęcie nauki języka chińskiego.